لیزر واریس | درمان واریس اصفهان | بهترین متخصص واریس اصفهان

درمان واریس با لیزر

درمان واریس با لیزر از جمله روش های جدید درمان واریس پا محسوب می شود که توسط دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان با جدیدترین دستگاه ها و بهترین متد روز دنیا انجام میگیرد. واریس به علت از دست رفتن عملکرد طبیعی دریچه های موجود در دیواره وریدها و تجمع خون در پاها بروز می کند. با پدیدار شدن رگ های طنابی، زیبایی پاها از بین می رود و به مرور عوارضی چون درد واریس و خستگی در پاها، روال عادی زندگی را مختل می سازد. فرد مبتلا به بیماری واریس دیگر قادر به ایستادن طولانی مدت و ادامه فعالیت نیست و دائم از احساس درد ساق پا، سوزش در پاها و در موارد پیشرفته، بخصوص تورم مچ پا شکایت دارد.

در گذشته نه چندان دور، راه پیشروی بیماران مبتلا به واریس و ورم پا، استفاده دائمی از جوراب های واریس و یا جراحی بود. جراحی واریس جزء روش های درمان سخت با دوره نقاهت طولانی بوده و نتایج این روش سنتی عموماً با رضایت عمومی مواجه نبوده است. امروزه توصیه پزشکان به مبتلایان واریس، مدارا با درد و ناراحتی پا نیست. به علاوه افزایش میزان آگاهی عمومی باعث شده که مبتلایان به واریس نگران بروز عوارض واریس باشند و راهی مناسب برای درمان بیماری واریس را جستجو نمایند.

مطالعه بیشتر : علل و علائم انواع رگ‌های واریسی

روش های مختلف لیزر واریس پا

  • درمان با روش آندوواسکولار لیزر EVLA
  • درمان با روش آندوواسکولار رادیوفرکانسی
  • تلفیقی از روش های آندوواسکولار) لیزر واریس پا یا رادیوفرکانسی) همراه با فلبکتومی

مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی در هر یک از این روش ها، تا حدودی متفاوت است. و همه این روش های درمانی به صورت سرپایی در کلینیک انجام و بین 20 دقیقه تا یک ساعت زمان می برند .

استفاده از تکنولوژی مدرن در پزشکی، روش های جدید درمان با کارایی بالا را به جامعه معرفی نموده است. لیزر واریس و یا روش رادیوفرکانسی در دهه اخیر دریچه ای جدید برای رهایی از درد پا و بهبود ناراحتی های ناشی از نارسایی وریدی را برای مبتلایان به واریس طنابی گشوده است. اینکه کدام روش گزینه مناسب برای درمان واریس طنابی است. تا حدود زیادی بستگی به مهارت پزشک در روش انتخابی دارد. آنچه مسلم است تنها تفاوت مشخص بین این دو روش، استفاده از انرژی حرارتی از دو منبع مختلف برای حذف رگ است. منبع انرژی در لیزر اشعه بسیار متمرکز از جنس نور و در RF امواج رادیویی است که هر دو بی ضرر و مورد تأیید است. کلینیک تخصصی درمان واریس با لیزر اصفهان با دستگاه هایی با استانداردهای جهانی آماده خدمت به شما سلامت جو عزیز است.

لیزر واریس | درمان واریس اصفهان | بهترین متخصص واریس اصفهان

مراحل انجام لیزر واریس پا

فرآیند انجام کار شامل: مرحله ایجاد بی حسی موضعی، جاگذاری فیبر و مرحله اعمال انرژی تابشی برای خشکاندن رگ است.

مرحله جاگذاری فیبر:

پس از ضدعفونی کردن با رعایت شرایط استریلیزاسیون و تحت بی حسی موضعی فیبر نازک و قابل انعطاف لیزر یا رادیوفرکونسی در درون رگ واریسی جاگذاری می شود. این کار با هدایت پروب سونوگرافی صورت می گیرد. معمولاً تزریق ماده بی حسی با احساس سوزش و درد مختصر در پا همراه است و پس از اتمام این مرحله، بیمار نباید دردی داشته باشد.

مرحله اعمال انرژی تابشی:

پس از اطمینان از جاگذاری، مرحله بعد که در واقع مرحله از بین بردن رگ است شروع می شود. که در این مرحله میزان مشخصی از حرارت در بازه زمانی کوتاه چند ثانیه ای به دیواره رگ در نقاط مختلف تابانده می شود . زمان انجام لیزر درمانی واریس نزدیک به 30 دقیقه طول می کشد.

وراثت عامل بروز واریس

بسیاری از مبتلایان به بیماری واریس ، زمینه ارثی بیماری را دارند . از سوی دیگر همراه شدن زمینه ارثی با هر یک از عوامل مستعد کننده در بروز واریس، مانند سیگار کشیدن، ایستادن و نشستن طولانی و بی حرکتی، اضافه وزن و چاقی، یبوست مزمن ، مصرف داروهای هورمونی و بسیاری عوامل دیگر باعث برگشت واریس به پا ها می شود. برطرف کردن عوامل خطر بروز واریس باعث رسیدن به نتیجه درمان قطعی برای واریس در دراز مدت می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص درمان واریس با لیزر

میزان موفقیت عمل لیزر واریس پا

روش لیزر واریس از جمله روش هایی است که نتایج رضایت بخشی را برای بیماران و پزشکان به دنبال دارد. میزان موفقیت این روش بر طبق مطالعات گسترده صورت گرفته در دنیا حدود 98 درصد عنوان شده که این رقم نشان دهنده کارایی و بی خطر بودن این روش است در واقع موفقیت این روش ها با عامل بسته شدن کامل ورید سافن مورد ارزیابی قرار می گیرد. دکتر خوب واریس اصفهان با داشتن مهارت و تخصص بالا به شما اطمینان میدهد که بهترین نتیجه را دریافت کنید.

چرا بعضی افراد از لیزر واریس نتیجه نمی گیرند؟

اینکه چه افرادی از لیزر واریس نتیجه رضایت بخش نمی گیرند. به 2 عامل از جمله: تجربه پزشک معالج و نیز ویژگی های فرد مورد درمان بستگی دارد. عواملی همچون قطر رگ کمتر از5/3 میلیمتر، و یا وجود بافت های اسکار در نتیجه سابقه درمان قبلی ترومبوز می تواند شانس موفقیت روش لیزر را کاهش دهد. پوشیدن مرتب جوراب واریس در دوره نقاهت یکی از فاکتورهایی است که روی میزان موفقیت تأثیر می گذارد.

آنچه مسلم است لیزر واریس با توجه به مزایای ارزشمندی همچون عدم نیاز به بستری و بیهوشی و انجام سرپایی آن، انقلابی در درمان واریس ایجاد کرده است و در 90 درصد موارد جایگزین جراحی واریس شده است. شما جهت دریافت بهترین نتیجه نیاز به مشورت با دکتر مهرداد طاهریون را دارید.

 

اطلاعات تماس با دکتر مهرداد طاهریون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *