درمان واریس با لیزر | بهترین متخصص واریس اصفهان | درمان واریس اصفهان

درمان واریس با لیزر

لیزر درون رگی با نام های زیادی نظیر EVLT، ELVes و VeinSeal بسته به کارخانه سازنده لیزر شناخته می شود. در این مطلب، ما از اصطلاح عمومی EVLA که به تمام انواع لیزرهای درون رگی اطلاق می شود استفاده می کنیم. درمان واریس با لیزر بصورت تخصصی توسط دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بیماران عزیز ارائه می شود.

درمان واریس با لیزر EVLA

EVLA روش جدیدی برای درمان رگ های واریسی بدون جراحی است. به جای خارج کردن رگ های واریسی، به آن ها حرارت داده می شود و این حرارت، دیواره ها و بدنه رگ را از بین می برد و سپس به صورت طبیعی بافت های مرده جذب شده و رگ های غیر طبیعی به طور کامل از بین می روند. این کار می تواند به جای اتاق عمل، در مطب انجام شود.

روش EVLA مناسب چه کسانی است؟

تقریباً تمام افراد مبتلا به واریس گزینه مناسبی برای درمان EVLA هستند. آن دسته معدود از افراد که رگ های عود کننده کمی بعد از جراحی های پیشین دارند و مناسب روش EVLA نیستند، می توانند از روش فوم اسکلروتراپی استفاده کنند.

خدمات دیگر : درمان واریس بروش اسکلروتراپی

مراحل لیزر درون رگی واریس

این عمل نیاز به بستری در بیمارستان ندارد و در مطب پزشک شما و عموماً در کمتر از یک ساعت انجام می شود. بیمار می تواند پس از عمل به منزل باز گردد. تنها باید توجه داشته باشید که بعد از عمل نباید از لباس های تنگ استفاده کنید، بنابراین برای بعد از لیزر حتماً لباس های گشاد با خود همراه داشته باشید.

به طور کلی مراحل لیزر درون رگی شامل موارد زیر است:

 • شما یک گان طبی پوشیده و بر روی تخت دراز می کشید. ممکن است به شما عینک مخصوص برای طول عمل داده شود تا از چشمان شما در برابر نور لیزر محافظت شود.
 • پزشک، مناطقی از بدن شما سوند یا لوله به آن وارد خواهد شد را مشخص می کند. همچنین به شما داروهای مشخصی در طول درمان داده خواهد شد که ممکن است برخی از آن ها به صورت تزریقی باشند.
 • متخصص واریس از یک دستگاه اولتراسوند داپلر برای بررسی رگ ها قبل و حین عمل استفاده خواهد کرد. در این فرآیند از امواج صوتی برای به تصویر در آوردن رگ ها در مانیتور استفاده می شود.
 • برش یا شکاف کوچکی بر روی پوست شما برای وارد کردن سوند ایجاد می شود و از آنجا، سوند به داخل رگ واریسی هدایت می شود. یک فیبر لیزری داخل سوند قرار دارد. همانطور که سوند به آرامی به جلو فشار داده می شود، لیزر تمام طول رگ را گرم می کند. سپس رگ بسته شده و در نهایت کوچک می شود.

مراقبت های بعد از لیزر واریس

مهمترین بخش درمان مربوط به مراقبت های بعد از لیزر واریس پا می باشد که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

 • به شما توصیه می شود که بلافاصله بعد از عمل، حدود 30 تا 60 دقیقه راه بروید.
 • ممکن است پای شما کبودی داشته باشد، کبودی باید در حدود 2 هفته برطرف شود.
 • پس از جراحی باید کسی شما را به خانه منتقل کند.

مراقب در خانه

پس از بازگشت به منزل، حتماً دستورالعمل های ارائه شده زیر را انجام دهید:

 • هر بار برای مدت زمان 15 دقیقه کیسه یخ را روی قسمت عمل شده قرار دهید، تا به کاهش تورم کمک کند.
 • هر روز محل های برش را بررسی کنید. دیدن مایع صورتی روشن روی باند طبیعی است.
 • محل های برش را به مدت 48 ساعت از آب دور نگه دارید.
 • در صورت توصیه، چند روز یا چند هفته از جوراب های واریس استفاده کنید. جوراب واریس پاهای شما را به آرامی فشار می دهد و از تورم در پاها جلوگیری می کند. همچنین می تواند از لخته شدن یا جمع شدن خون جلوگیری کند.
 • مدت زمان طولانی ننشینید و دراز نکشید. هنگام نشستن پای خود را بالا نگه دارید.
 • حدود 3 بار در روز و هر بار 10 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید. این کار را به مدت 1 تا 2 هفته انجام دهید.
 • فعال باشید، اما به مدت 1 تا 2 هفته از دویدن، پریدن یا بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • به مدت 1 تا 2 هفته دوش آب گرم نگیرید.
 • در صورت توصیه پزشک، از داروهای ضد درد بدون نسخه استفاده کنید. برخی از داروها می توانند خونریزی را افزایش دهند.

درمان واریس با لیزر | بهترین متخصص واریس اصفهان | درمان واریس اصفهان

بهترین لیزر واریس

اغلب لیزرهایی که برای EVLA استفاده می شوند، شبیه هم هستند. هرچند ادعا می شود که در برخی از انواع جدید درد کمتری نسبت به لیزر های استاندارد در فرد حس می شود. این ادعا تا حدودی درست است، اما درد احساس شده توسط لیزرهای استاندارد نیز بسیار قابل تحمل و ناچیز بوده است. لیزرهای درون رگی جدید هنوز تحت تست های کلینیکی قرار نگرفته اند بنابراین نمی توان با اطمینان اثربخشی آن ها را به خصوص در طولانی مدت تأیید کرد. انجام درمان واریس با لیزر توسط دکتر خوب واریس اصفهان با بهترین دستگاه ها و متد روز دنیا انجام می شود.

بهترین روش درمان واریس

بسیاری از بیماران در مورد روش مؤثر درمان واریس دچار سردرگمی می شوند. روش های کم تهاجمی و غیر جراحی زیادی برای درمان واریس وجود دارد که از جمله آن ها می توان به فوم اسکلروتراپی، EVLA و RFA VNUS اشاره کرد. پوشیدن جوراب های واریس گزینه مناسبی برای درمان برخی از این رگ های آبی و بنفش مشهود روی پا است.

استفاده از روش جراحی به ندرت نیاز است اما هنوز هم برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند، به خصوص بیمارانی که مایلند از بیهوشی عمومی استفاده کنند. همچنین بیمارانی که تمایلی به تزریق ندارند و افرادی که واریس شدید روی هر دو پا دارند و میخواهند تمام درمان آن ها در یک جلسه انجام شوند روش جراحی را انتخاب می کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص درمان واریس با لیزر

اگر شما دنبال درمان قطعی واریس هستید اما نمی خواهید از روش جراحی و بیهوشی عمومی استفاده کنید، و همچنین مایلید سریعاً پس از درمان به فعالیت روزمره خود بازگردید یکی از روش های زیر را می توانید استفاده کنید:

 • فوم اسکلروتراپی برای افرادی که واریس خفیف دارند گزینه خوبی است. این روش ممکن است نیاز به چند جلسه درمان دارد و در صورت عود مجدد امکان اسکلروتراپی مجدد فراهم است. اسکلروتراپی کم تهاجمی ترین روش درمان واریس است.
 • RFA VNUS, RFITT برای افرادی که رگ های واریسی طولانی دارند بسیار مناسب است. تقریباً 70% بیماران گزینه مناسبی برای این نوع درمان هستند.
 • EVLA برای افرادی رگ های واریسی کوتاه دارند استفاده می شود. روش و نتیجه لیزر درون رگی EVLA مشابه روش قبل است.

توجه داشته باشید که روش های فوق حداقل نیازمند دو جلسه درمانی در اکثر بیماران است. بیماران باید خود را برای حداقل 8 هفته درمان برای گرفتن بهترین نتیجه آماده کنند.

میزان درد در درمان واریس با لیزر

لیزر با اندونوز می تواند رگهای واریسی بزرگتر در پاها را درمان کند. یک فیبر لیزر از طریق یک لوله نازک (کاتتر) به داخل رگ منتقل می شود. در حین انجام این کار، پزشک ورید را از طریق صفحه اولتراسوند دوبلکس مشاهده می کند. این روش درد کمتری نسبت به بستن رگ و برداشتن آن دارد و زمان بهبودی آن کوتاهتر است و این روشی بی‌خطر و با نتایجی ماندگار است. به‌علاوه ثابت‌شده است که درد بعدازآن کمتر و دوره‌ی نقاهت بعدازاین عمل کوتاه است و درنتیجه بیمار سریع‌تر می‌تواند به کار و فعالیت‌های خود برگردد.

 

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب دکتر به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.


سایر خدمات :

اسکلروتراپی و تزریق واریس

رادیوفرکوئنسی – RF

درمان واریس لگن- واریس دست و پا

اقدامات درمانی لخته های عمقی

اسکلروتراپی مویرگهای عنکبوتی

آنژیوپلاستی و استنت وریدی