آب درمانی و واریس | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

شنا و درمان واریس

آیا آب درمانی باعث درمان واریس می شود؟

درمان واریس و چگونگی کاهش علائم آن یکی از دغدغه های اصلی مبتلایان به این عارضه می باشد. روش های درمانی بسیاری وجود دارند که می توان از آن ها استفاده کرد که در این میان آب درمانی و شنا کردن جزو مهم ترین روش ها بشمار می آیند.

عروق واریسی، رگ‌های بیرون زده و به هم تابیده‌ شده ای هستند که معمولا به رنگ آبی یا بنفش تیره خود را نمایان می کنند. این عارضه به دلیل بروز مشکلاتی در دریچه‌ های عروقی که از گردش جریان خون در جهت‌های اشتباه پیشگیری می‌کنند ایجاد می‌ شود.

افراد مبتلا به واریس با قرار گرفتن در آب و شنا کردن به درمان واریس در بدن خود کمک می کنند. شنا کردن سبب حفظ جریان صحیح خون شده و از تجمع مایعات در عروق جلوگیری می کند. افرادی که دارای علائم واریس در بدن خود هستند با قرار گرفتن در اب و انجام تمرینات شنا به مدت حداقل 15 دقیقه از شر علایم شدید واریس رها خواهند شد. در واقع شنا کردن یکی از روش‌های درمانی ایده آل برای جمع شدن عروق است.

آب درمانی و واریس | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان
آیا شنا کردن به بهبود رگ های واریسی و درمان واریس کمک می کند؟

آب درمانی تا حد زیادی درد ناشی از رگ های واریسی را کاهش می دهد و حالت سنگینی در پاها را رفع می کند.

زمانی که افراد در حالت شنا کردن قرار می گیرند گردش خون در بدن آن ها بهبود پیدا می کند که در نهایت به کاهش تجمع خون در رگ ها منجر می شود. از طرفی شنا کردن سبب کاهش وزن می شود و این به معنای خلاص شدن رگ های پا از شر فشار مضاعف می باشد. در نتیجه بعد از مدتی علایم شدید واریس در پاها روند کاهشی به خود میگیرند.

 

چگونه شنا به درمان واریس کمک می کند؟

علاوه بر موارد و نکات مذکور در متن فوق شنا و انجام تمرینات ان نوعی ورزش قلبی عروقی سبک بشمار می آید. که موجب درمان عروق واریسی می شود. این ورزش با ارتقای سطح گردش خون در رگ ها موجب تقویت عروق می شود. در نتیجه جریان خون را تحریک کرده و از ایجاد رگ های اضافی واریسی جلوگیری می کند.

معمولاً خون در واکنش به انقباضات عضلات پاها در عروق جریان پیدا می کند. بنابراین هر چه عضلات پاها قوی تر شوند خون در آنها بهتر جریان پیدا می کند. گفتنی است که شنا یک ورزش هوازی مناسب است که انجام آن موجب تقویت عضلات پاها می شود. علاوه بر آن باعث افزایش حجم آن ها نیز خواهد شد.

 

کاهش درد رگ های واریسی با شما کردن

بدون شک کاهش و کنترل درد در رگ های واریسی مهم تربن فاکتور در درمان واریس است. زمانی که بیمار بتواند درد ناشی از این عارضه را در خود کاهش و یا از بین ببرد، بهتر به روش های درمانی نیز واکنش نشان می دهد. بر همین اساس و با توجه به کاهش نیروی گرانش زمین بر پاها در زمان شنا کردن، جریان خون در آن ها بهبود پیدا می کند. در نتیجه فشار از روی عروق برداشته خواهد شد و درد ناشی از واریس تا حد زیادی قابل تحمل بوده و یا کاملا از بین می رود.

 

جهت اطلاع از خدمات واریس دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان ، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *