تشخیص واریس در کودکان

ارزیابی پزشکی برای واریس

پزشک ابتدا یک سونوگرافی دوبلکس از وریدهای پای کودک را در حالت ایستاده انجام می دهد. این سونوگرافی به پزشک این امکان را می دهد که ببیند چه مشکلات سیاهرگی در زیر پوست وجود دارد.

معاینه اولتراسوند جزء ضروری هر و همه ارزیابی‌های ورید است که به درستی انجام می‌شود، زیرا به جریان خون در وریدهای پا نگاه می‌کند. پزشکان از این آزمایش برای تشخیص نارسایی وریدی استفاده می‌کنند. وضعیتی که زمانی رخ می‌دهد که وریدهای پا در فشار خون از پاها به سمت قلب مشکل دارند، معمولاً به دلیل نقص در عملکرد دریچه در سیاهرگ‌های پا.

گزینه های درمانی واریس در کودکان:

اگرچه همه وریدهای واریسی به درمان پزشکی نیاز ندارند، اما زمانی که این بیماری باعث ناراحتی می شود، بهترین گزینه درمانی برای یک کودک معمولاً مانند بزرگسالان است. هنگامی که یک پزشک درمان پزشکی را توصیه می کند، ممکن است گزینه هایی را بر اساس شدت اختلال ورید ارائه دهد و نه اینکه فرد کودک است.

خوشبختانه، با تشخیص و درمان زودهنگام یک مشکل سیاهرگی، اغلب می توان از بروز عوارض جلوگیری کرد. خبر خوب این است که بسیاری از گزینه‌های موجود برای مدیریت یا درمان رگ‌های واریسی غیرتهاجمی یا کم تهاجمی هستند. اگر نگران این هستید که فرزندتان رگ های واریسی پنهان داشته باشد، برای بهترین تشخیص و درمان به دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان مراجعه کنید.

تشخیص واریس در کودکان | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

 

توصیه برای والدین کودکان مبتلا به واریس و درمان آن

والدین باید قبل از اینکه خیلی دیر شود علائم بیماری های ورید و ناهنجاری عروقی واریکس را شناسایی کنند. به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری های وریدی، تعدادی از کارها وجود دارد که والدین می توانند برای اطمینان از سلامت فرزند خود انجام دهند.

برخی از راه هایی که والدین می توانند برای جلوگیری از بروز این مشکلات انجام دهند عبارتند از:

– تشویق به یک سبک زندگی فعال

– جلوگیری از فشار روی رگ ها

– معاینه مکرر در دوران کودکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *