پماد واریس چیست؟ | بهترین متخصص واریس اصفهان - متخصص قلب اصفهان

در این مطلب به بررسی پماد واریس پرداخته‌ایم|متخصص واریس اصفهان

رگ‌های واریسی عموماً رگ‌هایی در پا هستند که به علت آسیب‌دیدن یا ضعیف شدن، نمی‌توانند وظیفه‌ی خود را به‌درستی انجام دهند. ازآنجاکه هنگام نشستن یا ایستادن، جاذبه نمی‌تواند نقشی در برگرداندن خون از پاها به قلب داشته باشد، رگ‌ها وظیفه‌ی بیشتری بر عهده دارند تا بتوانند جریان خون را در مسیر صحیح قرار دهند.

در نتیجه‌ی این افزایش فشار، دریچه‌های موجود در رگ‌ها که به طور معمول برای ممانعت از بازگشت جریان خون بسته می‌شوند، ممکن است ضعیف شده و نتوانند عملکرد خود را در نگه‌داشتن خون به‌درستی انجام دهند و این مسئله به ایجاد واریس می‌انجامد.

در جوامع امروزی به دلیل سبک زندگی، واریس شیوع زیادی یافته است و بسیاری از افراد در پی درمان آن هستند. درمان‌های بسیار زیادی برای درمان رگ‌های واریسی وجود دارد و از میان آنها پماد واریس به دلیل هزینه‌ی پایین‌تر و عوارض جانبی کمتر، مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. در ادامه به اثربخشی پمادها و کرم‌های واریس و انواع آنها خواهیم پرداخت.

پماد واریس چیست؟

کرم‌ها و پمادهای مخصوص برای درمان واریس را باید به طور مستقیم بر روی مناطق آسیب‌دیده به طور مرتب ماساژ داد. ازآنجاکه رگ‌های واریسی در نزدیکی پوست قرار دارند، استعمال این پمادها می‌توانند بر روی آنها اثر بگذارد و عمدتاً سبب کاهش تورم رگ‌ها و کبودی پوست و تسکین درد می‌شود. برخی از پمادها حاوی ترکیباتی چون ویتامین k و شاه‌بلوط هستند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، شاه‌بلوط و برخی دیگر از گیاهان دارای خواص ضدالتهابی هستند که تورم مربوط به رگ‌های واریسی را کاهش می‌دهند. همچنین برخی ترکیبات به‌کاررفته در این نوع پمادها خاصیت ضد درد دارند که سبب تسکین دردهای ناشی از واریس خواهند شد.

مهم‌ترین ویژگی قابل‌توجه در این پمادها، بهبود بافت‌های پوست و ترمیم آسیب‌های وارده به آن‌ها است تا وضعیت ناخوشایندی را که به دلیل رگ‌های واریسی بر روی پوست ایجاد شده، بهبود بخشند.

پماد واریس چیست؟ | بهترین متخصص واریس اصفهان - متخصص قلب اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون (بهترین متخصص واریس اصفهان – متخصص قلب اصفهان)

تفاوت پماد و کرم

ازآنجاکه محصولات درمانی در شکل‌های مختلفی چون پماد و کرم عرضه می‌شوند، در اینجا به برخی از تفاوت‌های میان این دو اشاره می‌کنیم.

  • پمادها دارای میزان روغن بالاتر نسبت به آب و غلظت بالاتر داروی فعال هستند و نسبت به کرم‌ها مدت‌زمان بیشتری بر روی پوست می‌مانند.
  • کرم‌ها نسبت به پماد روغن پایین‌تری دارند و راحت‌تر به درون پوست جذب می‌شوند، در نتیجه مدت‌زمان زیادی روی پوست باقی نمی‌مانند.

باتوجه‌به ویژگی‌هایی که این دو دارند لازم است در هر زمان بر اساس نیاز از محصول مناسب استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال اگر لازم است داروی بیشتری مورداستفاده قرار گیرد بهتر است از پماد استفاده کرد. اما زمانی که لازم است که محدوده‌ی بیشتری را آغشته کرد و نیز مهم است که سریع‌تر جذب شود، استفاده از کرم‌ها مورد کاملاً مناسبی است.

لینک های کاربردی: متخصص واریس اصفهان _ متخصص قلب اصفهان _ درمان واریس اصفهان / دکتر مهرداد طاهریون

دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان در کلینیک 24
متخصص قلب اصفهان در دکتراف _ درمان واریس اصفهان در دکتراف
درمان واریس اصفهان در کلینیک 24 _ بهترین متخصص واریس اصفهان در کلینیک 24 _ بهترین متخصص قلب اصفهان در کلینیک 24

کانال آپارات دکتر مهرداد طاهریون را دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

آیا واریس قابل پیشگیری است؟

نشانه های واریس طنابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *