پاسخ به سؤالات رایج درباره دارو درمانی واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

پاسخ به سؤالات رایج درباره دارو درمانی واریس

در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی سؤالات رایج درباره دارو درمانی واریس خواهیم پرداخت.

پمادهای واریس واقعاً واریس را درمان می‌کنند؟

پماد، کرم و یا قرص‌های ضد واریس به‌عنوان درمان مطرح نیستند بلکه اثر کمکی دارند. به این معنی که تورم و التهاب را کم کرده و از طرف دیگر تغذیه پوستی را بهتر می‌کنند و به‌این‌ترتیب علائم و نشانه‌های واریس را تخفیف می‌دهند.

آیا اسپری و کرم واریس که در شبکه ماهواره‌ای تبلیغ می‌شوند مؤثر است؟

اگر دارویی مؤثر بوده و اثرات جانبی نداشته باشد ابتدا باید طی مراحل طولانی و پیچیده تأثیر آن و اثرات سوء احتمالی توسط مراجع معتبر پزشکی بررسی و مورد تأیید قرار گیرد و سپس به‌صورت گایدلاین یا توصیه به پزشکان ابلاغ می‌شود. لذا اگر دارو، اسپری، کرم یا قرص به‌صورت تبلیغاتی عرضه می‌شود مصرف آن نه‌تنها مؤثر نیست بلکه عوارض جانبی ایجاد می‌کند که گاهی نحوه درمان این عوارض ناشناخته است. از مصرف داروهای تبلیغاتی و بدون مجوز قویاً خودداری گردد.

مطلب پیشنهادی : انواع کلاس جوراب پیشگیری واریس

کدام پماد یا قرص واریس برای رفع رگ‌های عنکبوتی مؤثر است؟

همه داروهایی که در بالا نام برده شد می‌توانند تا حدی علائم و نشانه‌های رگ‌های عنکبوتی را تخفیف بدهند. ولی وقتی دنبال داروی مؤثر هستیم باید گفت متأسفانه هنوز هیچ پماد یا داروی خوراکی برای رفع رگ‌های عنکبوتی مؤثر شناخته نشده است.

نحوه‌ مصرف و عوارض پماد واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

اغلب پمادهای درمان واریس پا که در بازار دارویی برای رفع رگ‌های عنکبوتی موجودند، حاوی ویتامین کا K هستند و مکانیسم اثر خود را این‌طور عنوان می‌کنند که ویتامین k با خاصیت انعقادی که دارد مانع از نشت خون شده و ظاهر تار عنکبوتی مویرگ‌ها را کاهش می‌دهد.

بهترین کرم واریس کدام است؟

کرمی که حاوی ویتامین کا باشد در کوتاه‌مدت مؤثر است برای مصرف و اثر طولانی‌مدت به دنبال کرم‌هایی باشید که حاوی عصاره شاه بلوط هندی هستند اثر ضدالتهابی این عصاره باعث کاهش التهاب اطراف ورید شده و از پیشرفت واریس جلوگیری کرده و علائم واریس‌های موجود را کاهش می‌دهد. همچنین کاتالوگ کرم‌هایی را که خریداری می‌کنید مطالعه بفرمایید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

آیا داروی گیاهی واریس بی‌ضرر است؟

این تصور که داروهای گیاهی چون منشأ شیمیایی ندارند پس بدون عارضه هستند اشتباه است. مصرف داروی واریس چه به‌صورت قرص، پماد یا اسپری می‌تواند عوارض جانبی هم داشته باشند که در بروشور آن ذکر شده است. این اطلاعات باید قبل از مصرف به‌دقت مطالعه شود و از مصرف داروهای تبلیغاتی و بدون مجوز قویاً خودداری گردد.

قرص واریس و پماد برای واریس با هدف کاهش درد در واریس پا تجویز می‌شود. بسیاری از انواع اسپری و کرم‌ها با عنوان فریبنده رفع کامل رگ‌های واریسی جنبه تبلیغ دارند.

 


مطالعه بیشتر :

فشارخون بالا در خانم‌های باردار

کاربرد جوراب واریس

تاثیر داروها در درمان واریس