واریس در بیماران چاق | بهترین متخصص واریس اصفهان

واریس در بیماران چاق

بسیاری از بیماران به دلیل وزنشان از سایر مکان‌های ورید واریسی دور می‌شوند. اما ما خوشحالیم که بیماران چاق را پس از ارزیابی کامل وریدی و پزشکی سفارشی درمان می‌کنیم. در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان واریس در بیماران چاق را مورد بررسی قرار می دهیم.

علائمی که بیماران چاق ممکن است از آن رنج ببرند دقیقاً مانند سایر موارد است. اما ممکن است متوجه شوند که تورم و وضعیت پوست بدتر است – و خطر زخم پا بیشتر است. ما می‌توانیم بیمارانی با وزن حداکثر (127 کیلوگرم) را با این روش تنها با استفاده از یک بی‌حسی موضعی با موفقیت درمان کنیم.

ارتباط چاقی و واریس

اگر اضافه وزن دارید، به احتمال زیاد به واریس مبتلا می‌شوید. همراه با ایستادن به مدت طولانی، اضافه وزن روی رگ‌های شما فشار می‌آورد. وزن اضافی فشار زیادی به مفاصل زانوی شما وارد می‌کند و دریچه‌های سیاه‌رگ‌های شما را تحت فشار قرار می‌دهد. در نهایت ممکن است رگ‌های یکطرفه خراب شوند. چربی اضافی روی پاها ممکن است واریس را پنهان کند. چاقی همچنین می‌تواند باعث CVI در رگ‌های عمیق پاها شود و زخم‌های دردناکی ایجاد کند که بهبود آن ماه‌ها طول می‌کشد. اگرچه کاهش وزن می‌تواند برای سلامتی شما مفید باشد و به بهبود سیستم گردش خون بینجامد، اما این تغییرات شاید به اندازه کافی برای ترمیم دریچه‌های ضعیف یا سو ء عملکرد ورید کافی نباشد. علاوه بر این، شاید دلایل دیگری برای واریس وجود داشته باشد که ممکن است به افزایش وزن مربوط باشد یا نباشد.

معاینه ورید واریسی (غربالگری) | بهترین متخصص واریس اصفهان

دلایل اصلی ابتلا به واریس

ژنتیک

تحقیقات نشان می‌دهد که ارتباط مشخصی بین واریس و سابقه خانوادگی شما وجود دارد. به عنوان مثال اگر مادر یا عمه شما به این بیماری مبتلا شده باشد، احتمال ابتلا به واریس پنجاه درصد بیشتر از کسی است که این ژن را در ژنتیک خود ندارد. به این دلیل است که می‌توان دریچه‌های ضعیف سیاه‌رگ را مانند رنگ چشم یارنگ مو را به ارث برد.

سن

همه با افزایش سن دچار رگ‎های واریسی نمی‌شوند اما این یک عامل خطر است. ساییدگی و پارگی روزانه رگ‌های شما می‌تواند باعث دریچه‌هایی که خون را به سمت قلب هدایت می‌کند، بشود. به همین دلیل است که حفظ وزن سالم و عادات غذایی مناسب می‌تواند در برابر واریس محافظت کند حتی اگر سابقه خانوادگی بیماری داشته باشید.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

بی‌تحرکی

دوره‌های طولانی بی‌تحرکی چه در حالت نشسته و چه در حالت ایستاده باشید، مدت طولانی در یک وضعیت ماندن فشار زیادی را بر عروق شما می‌آورد و سیستم گردش خون را به کار بیشتر وادار می‌کند. اگر تمام روز پشت میز کار می‌کنید. بهتر است در طول روز استراحت داشته باشید و کمی دراطراف قدم بزنید. به همین ترتیب، اگر شغل شما نیاز دارد که تمام روز را روی پاهایتان باشید، نشستن و بالا آوردن پاها می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد.

جنسیت و بارداری

نوسانات هورمونی که زنان تجربه می‌کنند مانند قرص‌های جلوگیری از بارداری و بارداری، می‌تواند خطر ضعیف شدن دریچه‌های سیاه‌رگ را افزایش دهد. به ویژه بارداری یک عامل خطر عمده است. زیرا یک کودک در حال رشد به رگ‌های پای شما فشار می‌آورد. اگرچه بعد از تولد کودک گردش خون شما به حالت طبیعی برمی‌گردد، اما ممکن است رگ‌های واریسی شما برای همیشه باقی بماند.


مطالعه بیشتر 

تشخیص و درمان آمبولی ریه

تشخیص و درمان واریکوسل

مزایا و عوارض بستن وریدهای واریسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *