درمان واریس پا با حجامت | بهترین متخصص واریس اصفهان - متخصص قلب اصفهان

خطراتی که به شما نمی گویند!|متخصص واریس اصفهان

طبق تحقیقات انجام شده از هر 5 نفر، 1 نفر مبتلا به عارضه واریس پا است. برخی افراد گمان می‌کنند این بیماری مختص بزرگسالان است. اما در حال حاضر 30 درصد از جوانان با مشکلات واریس پا دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. روش‌های درمانی فراوانی برای واریس پا وجود دارد.

حجامت؛ درمانی آسیب‌پذیر برای واریس پا

واریس ممکن است هر قسمتی از رگ‌های بدن فرد را درگیر کند، اما واریس در پاها معمولا به‌دلیل نشستن یا ایستادن طولانی مدت رخ می‌دهد. اگر شما هم با پرسش واریس پا چیست مواجه شده‌اید، حتما با راه‌های درمان این عارضه نیز آشنا هستید. متاسفانه بعضی افراد فکر می‌کنند یکی از روش‌های درمان واریس، درمان واریس پا با حجامت است که به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. با این حال برخی از افراد دست به انجام چنین درمانی می‌زنند.

واریس پا با شل شدن و گشادی رگ‌ها ارتباطی مستقیم دارد. در این حالت دریچه‌های وریدی عملکرد صحیح خود را از دست داده و به‌درستی خون را به قلب هدایت نمی‌کنند. روش کار برای درمان واریس پا به‌وسیله حجامت از طریق مکش و کشیدن اکسیژن خون تازه انجام خواهد شد.

 

حجامت چگونه واریس پا را درمان می‌کند؟

برای درمان واریس پا با حجامت از 2 روش حجامت خشک و مرطوب استفاده می‌کنند.

 

  • حجامت خشک : به‌وسیله لیوان‌های مخصوص ماساژ انجام خواهد شد. برای انجام این نوع حجامت در ابتدا محل حجامت را به‌خوبی شستشو می‌دهند و سپس بعد از خشک کردن مقدار کمی روغن به بدن مالیده می‌شود. بعد از آن به کمک لیوان‌ها گردش خون را در محل حجامت بالا می‌برند تا با استفاده از بادکش ادامه کار انجام شود.

این لیوان‌ها را روی محل واریس ماساژ می‌دهند تا آرام آرام رگ‌های خونی باز شوند. معمولا واریس پا در جوانی قابل درمان و کنترل است. انجام حجامت شاید برای چند روز موثر باشد و دردهای ناحیه پا کاهش پیدا کند. اما بعد از چند روز مجدد رگ‌های واریسی پدیدار خواهند شد و حجامت روش درمان قطعی واریس پا نخواهد بود.

درمان واریس پا با حجامت | بهترین متخصص واریس اصفهان - متخصص قلب اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون (بهترین متخصص واریس اصفهان – متخصص قلب اصفهان)

  • درمان واریس پا با حجامت مرطوب؛ ایجاد زخم‌های ماندگار روی بدن

تورم شدید پا یا گرفتگی رگ‌های پا نیز از علایم واریس خواهند بود. برای از بین بردن این مشکلات از حجامت مرطوب نیز استفاده می‌کنند. این نوع حجامت مقداری خشن است و باعث ایجاد زخم‌هایی روی بدن خواهد شد. در این روش مانند روش قبلی محل واریس را ماساژ می‌دهند و بعد از آن به‌وسیله بادکش، مکش‌هایی روی پوست ایجاد خواهند کرد. بعد از اینکه پوست مقداری بلند شد روی آن خراش‌های کوچکی به‌واسطه تیغ جراحی انجام می‌دهند تا خون به‌ اصطلاح کثیف از بدن خارج شود.

حجامت پا با درمان‌های دیگر مانند اسکلروتراپی واریس تفاوت‌های بسیاری دارد. در این روش خون از بدن بیمار خارج می‌شود. بعد از انجام حجامت پا، بیمار به مراقبت‌های خاصی نیاز دارد تا دچار عفونت بعد از جراحی نشود. به دلیل عوارض‌های فراوان در این نوع درمان، انجام این روش را به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌کنیم.

لینک های کاربردی: متخصص واریس اصفهان _ متخصص قلب اصفهان _ درمان واریس اصفهان / دکتر مهرداد طاهریون

دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان در کلینیک 24
متخصص قلب اصفهان در دکتراف _ درمان واریس اصفهان در دکتراف
درمان واریس اصفهان در کلینیک 24 _ بهترین متخصص واریس اصفهان در کلینیک 24 _ بهترین متخصص قلب اصفهان در کلینیک 24

کانال آپارات دکتر مهرداد طاهریون را دنبال کنید


مطالب پیشنهادی:

نکاتی مهم در مورد زالو درمانی واریس پا

عوارض زالو درمانی واریس پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *