درمان واریس با لیزر داخل وریدی | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی درمان واریس با لیزر داخل وریدی

در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان واریس لگنی در زنان را مورد بررسی قرار می دهیم. رگهای واریسی بزرگتر با استفاده از کاتتر یا عمل جراحی لیزر داخل وریدی درمان میشوند که شامل قرار دادن یک پروب یا کاتتر در یک ورید بزرگ در ناحیه ی ساق پا و استفاده از اسکن اولترا سوند برای هدایت آن به موقعیت صحیح و بسته شدن رگ آسیب دیده با استفاده از حرارت تولید شده از طریق لیزر است.

انرژی لیزر موجب گرمایش ورید و بسته شدن آن میشود. لیزر به آهستگی در طول ورید با استفاده از اسکن اولتراسوند، هدایت شده تا کل طول رگ بسته شود. درمان لیزری درون وریدی تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود. این درمان دارای 98% مؤفقیت ابتدایی است و در کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد. جراحان (عمومی و عروقی) قادر به انجام این روش درمانی اند.

پس از انجام این روش، امکان دارد فرد احساس تنگی در ناحیه ی پاها داشته باشد و مناطق آسیب دیده کبود و دردناک شوند. همچنین ممکن است آسیب عصبی نیز که معمولاً موقتی است، رخ دهد. بازیابی و دوره بهبودی آن سریع و شامل حداقل درد است. این روش نسبتاً جدید است و به جز برخی کبودی های خفیف، قرمزی جزیی یا تورم در اطراف محل درمان و به ندرت زخم، عوارض دیگری ندارد. از مزایای این روش انجام سرپایی و بدون نیاز به بستری، دوره درمان و بهبودی کوتاه و عدم نیاز به بی‌هوشی عمومی است. لازم است تا بیمار به مدت 2 هفته پس از درمان لیزری داخل وریدی واریس، از جوراب واریس استفاده کند.

لیزر درمانی برای رگهای نخی - عنکبوتی | بهترین متخصص واریس اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

متخصص مناسب برای درمان ورید های واریسی

انواع مختلفی از پزشکان می توانند وریدهای واریسی یا وریدهای عنکبوتی را تشخیص داده و درمان کنند، بنابراین دانستن زمینه های تخصصی و توانایی های متخصصان مراقبت از ورید ها ضروری میباشد. پزشکانی که ورید های واریسی و عنکبوتی را تشخیص داده و درمان میکنند شامل موارد زیر می شوند :

  • جراحان عروق
  • رادیولوژیست های مداخله ای
  • متخصصان عروق (فلبولوژیست ها)
  • متخصصان و جراحان پوست

تجربه و گزینه های درمانی میتوانند بسته بهتشخیص پزشک متفاوت باشند. توصیه میشود قبل از ملاقات با متخصص در ارتباط با اعتبار و قابلیتهای او سوال بپرسید تا از مهارت او برای درمان وضعیت خود اطمینان پیدا کنید.


مطالعه بیشتر 

عوارض عدم درمان ورید های واریسی

مراقبت های قبل از جراحی استنت گذاری دورن وریدی

آشنایی با واریس لگنی در زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *