اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم | درمان واریس اصفهان

اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم

درمان مورد نیاز برای درمان اختلالات وریدی به نوع مشکل وریدی و بیمار بستگی دارد. اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم یکی از درمان‌های وریدهای واریسی است. اغلب اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم علاوه بر روش ابلیشن داخل وریدی برای بهبود نتایج انجام می شود. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص درمان واریس اصفهان به بررسی اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم خواهیم پرداخت.

فوم اسکلروزانت تا حدودی شبیه کرم اصلاح است و پس از چند دقیقه دوباره مایع می شود. هنگامی که فوم به داخل ورید تزریق می شود، خون را جابجا می کند و بیشتر از اسکلروزانت مایع در پوشش رگ باقی می ماند. برای بستن رگ های واریسی کوچک تا متوسط ​​بسیار موثر است.

وریدهای برآمده، ناخوشایند و تغییر رنگ در عرض چند ثانیه پس از تزریق درمان می شوند و معمولاً با اسکلروتراپی فوم برای همیشه بسته می شوند. این سیاهرگ ها جذب بدن می شوند و به مرور زمان از بین می روند. بانداژ یا جوراب فشاری مستقیماً پس از درمان قرار داده می شود تا از نتایج مطلوب اطمینان حاصل شود. توصیه می شود که جوراب های فشاری حداقل به مدت دو هفته پس از درمان استفاده شوند.

مطلب پیشنهادی : ارتباط بروز واریس با استرس

مزایای اسکلروتراپی:

  • تسکین سریع علائم
  • بدون زمان توقف با حداقل خطر عوارض جانبی
  • کم تهاجمی بدون جای زخم
  • نتایج طولانی مدت

کاندیدای نامناسب اسکلروتراپی | درمان واریس اصفهان

اسکلروتراپی فوم، که تحت هدایت سونوگرافی انجام می شود، اغلب برای درمان رگ های واریسی در نزدیکی سطح پوست استفاده می شود. یک روش غیر جراحی و کم تهاجمی، اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم برای بستن وریدهای واریسی طراحی شده است که باعث کوچک شدن یا احتمالاً ناپدید شدن ورید مشکل می شود.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون

در طی این روش، دارو با استفاده از فناوری اولتراسوند به داخل ورید تزریق می شود تا محل ورید و محل تزریق مورد نظر مشخص شود. با تزریق این دارو به داخل سیاهرگ، اندازه آن کوچک می شود. اغلب بیماران پس از درمان متوجه تسکین علائم فیزیکی خواهند شد و دیگر رگ زیر پوست قابل توجه نخواهد بود.

اسکلروتراپی با هدایت اولتراسوند با فوم جایگزین ایمن‌تر و راحت‌تر برای استریپینگ جراحی برای درمان رگ‌های واریسی است. این هم ظاهر رگ ها را بهبود می بخشد و هم خطرات سلامتی مرتبط با تجمع خون را کاهش می دهد. درمان سریع‌تر و بسیار کمتر تهاجمی‌تر از جراحی است و زمان استراحت یا ناراحتی کمی به همراه دارد.

 


مطالعه بیشتر :

مزایا و عوارض جراحی واریس پا

روش های درمانی برای زخم پای دیابتی

معرفی مشاغل با امکان بروز واریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *