چگونه اثرات واریس بر قلب را کاهش دهیم؟| دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان

چگونه اثرات واریس بر قلب را کاهش دهیم؟

وریدهای واریسی می‌توانند به طور غیرمستقیم بر سلامت قلب با کمک به ایجاد نارسایی مزمن وریدی (CVI) و فشارخون ریوی تاثیر بگذارند.

برای کاهش اثرات وریدهای واریسی بر قلب، مدیریت علائم CVI و جلوگیری از ایجاد لخته خون و حمله قلبی بسیار مهم است. در اینجا چند راه برای کاهش اثرات واریس بر قلب و کاهش خطر سکته قلبی آورده شده است:

فعال بمانید

ورزش منظم می‌تواند به بهبود جریان خون در پاها و کاهش تورم کمک کند. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و شنا همگی ورزش‌های خوبی برای افراد مبتلا به واریس هستند.

پوشیدن جوراب واریس

جوراب‌های واریس به بهبود جریان خون در پاها و کاهش تورم کمک می‌کنند. آنها به ویژه برای افرادی که برای مدت طولانی می‌ایستند یا می‌نشینند مفید هستند.

پاهای خود را بالا نگه دارید

بالا نگه داشتن پاها از سطح قلب می‌تواند به کاهش تورم و بهبود جریان خون کمک کند.

وزن مناسب را حفظ کنید

اضافه وزن یا چاقی می‌تواند فشار روی رگ‌های پا را افزایش دهد و رگ‌های واریسی و CVI را بدتر کند.

از نشستن یا ایستادن طولانی خودداری کنید

نشستن یا ایستادن طولانی مدت می‌تواند فشار وارده بر سیاهرگ‌های پا را افزایش دهد. توصیه می‌شود برای بهبود جریان خون هر ۳۰ دقیقه یک‌بار استراحت کنید و حرکت کنید.

داروهای رقیق کننده خون مصرف کنید

اگر در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون هستید، ممکن است پزشک شما مصرف داروهای رقیق کننده خون را برای کمک به پیشگیری از آنها توصیه کند.

سایر مشکلات پزشکی را مدیریت کنید

اگر مشکلات پزشکی دیگری دارید که می‌تواند بر سلامت قلب تاثیر بگذارد، مانند فشارخون بالا یا دیابت، مهم است که آنها را نیز مدیریت کنید. مهم است که بهترین راه‌ها برای مدیریت علائم واریس و پیشگیری از عوارض را با پزشک متخصص قلب و عروق دکتر مهرداد طاهریون مشورت کنید، زیرا مناسب‌ترین استراتژی مدیریتی به شدت بیماری و هر مشکل پزشکی زمینه‌ای که ممکن است داشته باشید بستگی دارد.

چگونه اثرات واریس بر قلب را کاهش دهیم؟| دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان

چگونه اثرات واریس بر قلب را کاهش دهیم؟

برای اطلاع از خدمات قلب و عروق دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان ، روی لینک کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *