آیا واریس مچ پا نیاز به درمان دارد؟| دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

آیا واریس مچ پا نیاز به درمان دارد؟

واریس مچ پا

اگر برای مدت طولانی درمان نشود یا تشخیص داده نشود، وریدهای مچ پا می توانند مشکلات جدی ایجاد کنند. مسائلی از اگزمای وریدی، تغییر رنگ پوست و زخم شدید تا سفت شدن کلی مچ پا و ساق پا متغیر است.

رگ‌های پا و مچ پا نیز می‌توانند باعث ایجاد لخته‌های خونی جدی و بالقوه خطرناک شوند. به همین دلیل است که برای بیماران مشکوک به مشکلات وریدی ضروری است که به محض اینکه متوجه علائم شدند، به دنبال کمک پزشکی حرفه ای باشند.

چگونه از شر رگهای واریسی مچ پا خلاص شویم

بهترین راه برای درمان واریس مچ پا، مشاوره با جراح عروق است. جراح عروق توانایی آنالیز سه بعدی پاها و مچ پاها را می دهد تا مشکلات جریان خون نامنظم یا آسیب دریچه وریدی را تشخیص دهد.

اسکن به عنوان یکی از راه‌های پیشرو برای تسهیل بهترین درمان‌های ورید واریسی مورد توجه قرار می‌گیرد، زیرا به جراحان عروق اطلاعاتی را می‌دهد که برای ارزیابی دقیق وضعیت سیاهرگ‌ها و مسائل علّی در حال بازی نیاز دارند.

بهترین درمان ورید مچ پا

بهترین درمان‌ها برای رگ‌های پا و ساق پا برای حذف کامل کانال‌های واریس آسیب دیده از پا و مچ پا کار می‌کنند. درمان های مدرنی که این کار را انجام می دهند کم تهاجمی هستند و به صورت سرپایی انجام می شوند، با حداقل عوارض جانبی و میزان موفقیت استثنایی.

 

آیا واریس مچ پا نیاز به درمان دارد؟

آیا واریس مچ پا نیاز به درمان دارد؟|  دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

 

روشهای درمان واریس مچ پا ؟

  • لیزر هدایت‌شونده اولتراسوند

از انرژی حرارتی لیزر برای فروپاشی رگ‌های پا و مچ پا استفاده می‌کند. هنگامی که این اتفاق افتاد، خون خود را از طریق کانال های سالم تر اطراف هدایت می کند.

  • اسکلروتراپی مایع و فوم

اسکلروتراپی یک درمان تخصصی است که رگ های واریسی کوچکتر در پا و مچ پا را از بین می برد. این یک درمان ایده آل برای مشکلات وریدهای مکرر است و می تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه با استفاده از یک بی حس کننده موضعی تکمیل شود.

با گذشت زمان، دیواره های ورید به طور طبیعی حل می شوند و زمانی که بدن آنها را به تدریج جذب می کند، ناپدید می شوند.

اکثر بیماران تنها ۳-۶ هفته پس از درمان نتایج مثبتی را تجربه می کنند، اما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا وریدهای بزرگ پا و مچ پا به طور کامل ناپدید شوند.

اسکلروتراپی مایع (میکروسکلروتراپی) درمانی مشابه است که پوشش دیواره ورید را تحریک می کند تا آن را ببندد.

این روش برای وریدهای کوچکتر مانند وریدهای عنکبوتی که سطح کمتری را می پوشانند ایده آل است، در حالی که اسکلروتراپی فوم برای کانال های ورید کمی بزرگتر بهتر است.

جراح عروق شما در طول جلسه مشاوره در مورد اینکه کدام درمان برای نیازهای شما بهترین است، توصیه می کند.

  • فرسایش بسامد رادیویی
    درمان واریس با رادیو فرکانسی (RFA) یکی دیگر از درمان های کم تهاجمی است که وریدهای واریسی پا را تنها در 30 تا 90 دقیقه درمان می کند.

در حالی که اسکلروتراپی فوم و لیزر از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، در موارد خاص به عنوان یک درمان حذف ورید استفاده می شود.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر از خدمات دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان ، به تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *