خونریزی ناشی از واریس | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

خونریزی ناشی از واریس

مهم است که بدانید

رگ های واریسی صرفا یک عارضه برای ایجاد کردن شکل نامناسب روی بدن ما نیستند. بلکه آنها می توانند نشانه ای از مشکلات سیستم گردش خون شما باشند و عوارض واریس اگر درمان نشوند، ممکن است تهدیدی برای سلامتی شما به گونه‌ای باشند که هرگز انتظارش را نداشتید. به همین دلیل است که در اولین علائم این بیماری باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

خونریزی ناشی از واریس

خونریزی اغلب در افرادی که رگهای واریسی بزرگ و برآمده در ساق پاهایشان دارند رخ می دهد، زیرا آنها به راحتی خود را به لبه دیوار یا پای میز برخورد می کنند. از آنجایی که این افراد از قبل دارای رگ هایی با دیواره های بسیار نازک هستند، پس از چنین اتفاقی بسیار مستعد خونریزی هستند. خوشبختانه خونریزی معمولا جزئی است و به راحتی قابل کنترل است. اما اگر خونریزی شدید شروع شد، باید فوراً راه خود را به نزدیکترین اورژانس پیدا کنید.

خونریزی ناشی از واریس | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

ایجاد تورم در پاهای شما ایجاد فشار در داخل وریدهای واریسی بسیار رایج است. این می تواند باعث نشت مایع از جریان خون به بافت اطراف شود که به نوبه خود باعث تورم می شود.

علائمی که نشان می دهد این اتفاق می افتد می تواند شامل این باشد که پس از درآوردن کفش یا جوراب، اثری در پوست شما باقی می ماند. یکی دیگر از علائم احساس سفتی در پوست است.

در موارد جدی‌تر، ممکن است ساق یا ساق‌های آسیب‌دیده به شدت متورم شوند و کفش‌های شما دیگر مناسب نباشند.

حتی ممکن است یک مایع شفاف یا زرد رنگ از پوست ناحیه آسیب دیده نشت کند. همچنین می‌توان جوراب‌های الاستیک ویژه‌ای را که عموماً به آن جوراب‌های فشاری گفته می‌شود، خریداری کرد. اگر تورم متوقف نشود، می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند تغییر رنگ پوست یا سفت شدن پوست شود.

 

برای اطلاع از خدمات واریس دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان ، به تماس با ما مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *