کاربردهای رگ یاب وین لایت | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی کاربردهای رگ یاب وین لایت

وین ویو تراپی همان استفاده از یک منبع نور یا وین لایت برای رویت دقیق رگ‌ها در طی انجام درمان‌های وریدی است. استفاده از منبع نور به پزشک کمک می‌کند تا به‌راحتی مسیر رگ‌ها را رویت کند و در رسیدن به نتایج بهتر درمان نقش دارد. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی کاربردهای رگ یاب وین لایت خواهیم پرداخت.

تعریف وین ویو تراپی

وین ویو تراپی، با کمک دستگاه وین لایت انجام می‌شود. از سال‌ها پیش، انواع مختلفی از دستگاه‌های نور، برای استفاده در مسیریابی رگ‌ها و تزریق دقیق و رگ‌گیری بهتر معرفی شده‌اند. خوشبختانه دقت و وضوح این دستگاه‌ها روزبه‌روز بهتر شده و امروزه درمان دقیق را مقدور کرده‌اند. این دستگاه از نور مادون‌قرمز برای مسیر یابی رگ استفاده می‌کند.

مطلب پیشنهادی : پاک‌سازی پا از واریس با روش فلبکتومی

موارد استفاده از وین لایت

اسکلروتراپی

از وین ویو تراپی در حین اسکلروتراپی برای پیدا کردن مسیر رگ تغذیه کننده رگ‌های ریز استفاده می‌شود. گاهی اوقات رگ تغذیه کننده سطحی با چشم قابل رویت نیست. از طرفی عدم تزریق و باز ماندن این رگ منجر به عدم درمان کامل و برگشت ظاهر رگ‌های عنکبوتی منشعب از آن می‌شود. در این موارد از وین ویو تراپی برای پیدا کردن ریشه اصلی و درمان اولیه آن استفاده می‌شود. از سوی دیگر با استفاده از وین لایت در حین وین ویو تراپی، می‌توان از ورود سوزن به مسیر رگ مورد درمان مطمئن شد.

کاربردهای رگ یاب وین لایت | بهترین متخصص واریس اصفهان

اسکلروتراپی واریس واژینال و ناحیه کشاله ران

در اغلب موارد در این نواحی از وین لایت برای مسیر یابی رگ و به حداقل رساندن تعداد موارد تزریق استفاده می‌شود.

نقشه برداری  رگ پیش از فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی

برای انجام دقیق فلبکتومی و فلبکتومی سوزنی از وین لایت استفاده می‌شود. نقشه برداری دقیق در فلبکتومی مرحله پایه و مهم به حساب می‌آید. وین ویو تراپی با کمک دستگاه نور، نقشه برداری را دقیق‌تر می‌کند.

باید توجه داشت دستگاه وین لایت تنها قادر به نشان دادن رگ‌های نزدیک سطح پوست است و به هیچ عنوان برای تشخیص مشکلات ورید عمقی نمی‌توان از آن استفاده کرد. روش وین ویو تراپی برای کمک به پزشک در پروسه درمان و بالا بردن دقت است و ارزش تشخیصی برای ارزیابی ورید عمقی را ندارد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون

سایر کاربردهای دستگاه وین لایت :

  • رگ‌گیری و خون گیری از اطفال
  • رگ‌گیری و خون‌گیری در سالمندان با رگ‌های شکننده
  • رگ‌گیری و خون‌گیری در بیماران تحت شیمی درمانی که نیاز به تزریق مکرر و تکرار این پروسه در آنهاست.

وین ویو تراپی با سرعت بخشیدن و افزایش دقت در پیدا کردن رگ‌های مد نظر به پزشکان و پرستاران در فرایند رگ‌گیری و در کل درمان‌های مربوط به ورید کمک می‌کند.


مطالعه بیشتر :

نکات مراقبتی بعد از لیزر واریس پا و اسکلروتراپی

مراحل درمان واریس با روش رادیوفرکانسی (RF)

نکات مراقبتی درمان واریس با روش رادیوفرکانسی (RF)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *