برداشتن و بستن ورید واریسی | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی برداشتن و بستن ورید واریسی

برداشتن و بستن وریدهای واریسی جراحی برای از بین بردن رگهای واریسی در پاهای شماست. وریدهای شما دارای دریچه هایی در داخل خود هستند تا اطمینان حاصل شود که خون در جهت صحیح به سمت قلب شما جریان دارد. اگر این دریچه ها آسیب ببینند یا ضعیف شوند و خون در رگ های شما جمع شود، رگ های واریسی ممکن است رخ دهد. در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان برداشتن و بستن ورید واریسی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بستن ورید، «بستن» یک ورید واریسی برای جلوگیری از ورود خون به آن است. سپس ورید بریده می شود (از بدن شما خارج می شود). پس از برداشتن ورید واریسی و بستن، وریدهای سالم شما برای کمک به بازگرداندن جریان خون طبیعی کار می کنند.

چرا به برداشتن و بستن ورید واریسی نیاز دارم؟

افراد به دلایل بهداشتی یا زیبایی، رگ های واریسی را حذف می کنند. وریدهای واریسی تا 35 درصد از بزرگسالان ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهند و می توانند موارد زیر را ایجاد کنند:

 • احساس سنگینی در پاها.
 • خارش.
 • درد، درد و گرفتگی عضلات.
 • تغییر رنگ پوست و زخم.
 • تورم.
 • برآمدگی های پیچ خورده و طناب مانند در پاهای شما که ممکن است آبی یا بنفش باشد.

ارائه دهندگان همچنین برای درمان نارسایی مزمن وریدی (CVI) برداشتن ورید و بستن را انجام می دهند. CVI یکی دیگر از شرایطی است که می تواند زمانی رخ دهد که دریچه های رگ های پای شما آسیب ببینند. ممکن است علائمی مانند درد، تورم و زخم های پوستی را با CVI به دلیل تجمع خون در پاهای خود تجربه کنید. CVI معمولاً به دلیل لخته شدن خون در پاهای شما به نام ترومبوز ورید عمقی (DVT) رخ می دهد.

چه کسانی عمل کشیدن و بستن وریدهای واریسی را انجام می دهند؟

یک جراح عروق این روش را انجام می دهد. این نوع جراح در درمان شرایطی که بر عروق خونی و گردش خون شما تأثیر می گذارد، تخصص دارد.

قبل از برداشتن و بستن ورید واریسی چه اتفاقی می افتد؟

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای این روش به شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد چندین ساعت قبل از جراحی، خوردن یا نوشیدن را متوقف کنید. همچنین ممکن است لازم باشد مصرف برخی داروها را متوقف کنید.

اقدامات مراقبتی قبل و بعد از از اسکلروتراپی | بهترین متخصص واریس اصفهان

در حین برداشتن و بستن ورید واریسی چه اتفاقی می افتد؟

ارائه دهندگان ورید کشیدن و بستن را در یک مرکز جراحی سرپایی یا در مطب خود انجام می دهند. با این حال، پس از جراحی به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند.

وقتی زمان عمل شما فرا می رسد، ارائه دهنده شما به شما بیهوشی می دهد تا از احساس درد جلوگیری کنید. برای برداشتن ورید و بستن، ممکن است دریافت کنید:

 • یک مسکن (داروی خواب‌آلود) با بی‌حسی منطقه‌ای (درد در ناحیه عمل را مسدود می‌کند).
 • بیهوشی عمومی که باعث بیهوشی شما می شود.
 • هنگامی که بیهوشی شما کار می کند، ارائه دهنده شما برش های کوچکی در کشاله ران و ساق پا ایجاد می کند. آنها با استفاده از تصویربرداری اولتراسوند رگ های واریسی را تعیین می کنند. سپس، ارائه دهنده شما رگ ها را می بندد و آنها را برمی دارد.

در برخی موارد، ارائه دهنده شما ممکن است از فرسایش حرارتی درون وریدی استفاده کند. این روش جدیدتر از گرما یا انرژی لیزر برای بستن رگ های واریسی استفاده می کند. برداشتن و بستن ورید واریسی معمولاً یک تا سه ساعت طول می کشد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

بعد از برداشتن و بستن ورید واریسی چه اتفاقی می افتد؟

پس از عمل، در حالی که بیهوشی یا آرامبخش شما از بین می رود، به یک منطقه ریکاوری می روید. سپس، با دستورالعمل های ارائه دهنده خود برای بازیابی به خانه می روید. در طول بهبودی، ممکن است نیاز داشته باشید:

 • با تمیز و خشک نگه داشتن برش ها از برش های خود مراقبت کنید.
 • در صورت امکان پای آسیب دیده خود را بالا بیاورید.
 • جوراب های فشاری بپوشید. از ارائه دهنده خود بپرسید که کدام جوراب به شما توصیه می کند.

مطالعه بیشتر :

علائم سندرم کلیپل-ترونای

روش های مختلف درمان ورید

علائم و خطرات واریکوسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *