مراقبتهای قبل از درمان واریس با رادیوفرکانسی | دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

مهمترین مزیت درمان واریس با رادیو فرکانسی

درمان واریس با رادیو فرکانسی چگونه است؟

در روش درمان واریس با رادیو فرکانسی از امواج رادیویی استفاده می شود. در این روش پزشک در داخل مطب و با استفاده از ماده بی حسی موضعی، درمان را انجام می دهد. با روش رادیو فرکانسی در داخل وریدهای گرفتار واریس، گرما ایجاد می شود. گرما موجب تخریب بافت ورید بیمار می گردد. درجه حرارت گرمای ایجاد شده درون ورید، حدود ۱۲۰ درجه سانتیگراد می باشد. بیمار به دلیل بی حس بودن موضع، گرما را احساس نمی کند.

مهمترین مزیت درمان واریس با رادیو فرکانسی

بالا بودن سرعت انجام روش درمان واریس با رادیو فرکانسی مهمترین مزیت این روش درمانی می باشد. درمان واریس با آر اف در یک جلسه درمانی کمتر از ۳۰ دقیقه قابل انجام است. این روش در مقایسه با روش های دیگر حدود ۲۰ درصد زمان کمتری لازم دارد. کاهش مدت زمان جلسه درمان برای برخی بیماران مانند بیماران قلبی و یا بیماران دچار استرس زیاد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

مهمترین مزیت درمان واریس با رادیو فرکانسی| دکتر مهرداد طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان

مراحل درمان واریس با رادیو فرکانسی

برای انجام روش درمان واریس با رادیو فرکانسی باید به یک پزشک متخصص متبحر مراجعه کنید. انجام این روش درمانی در طی چند مرحله انجام می شود که عبارتند از:

آماده سازی

قبل از شروع درمان واریس با رادیو فرکانسی پزشک متخصص روی پوست ناحیه رگ واریسی، نشانه گذاری می کند. نقطه مشخص شده، محل فرو کردن سوزن داخل ورید می باشد.

در اکثر موارد محل نشانه گذاری شده کمی پایین تر و یا بالاتر از زانو است. سپس پوست پا با استفاده از مواد ضد عفونی کننده، کاملا ضد عفونی می گردد. جهت کاهش احتمال بروز عفونت، باید ضد عفونی حتما انجام شود. برای کاهش درد در زمان داخل کردن سوزن، محل با ماده بی حسی کاملا بی حس می شود.

جایگذاری فیبر رادیو فرکانسی

هنگامی که پوست فرد کاملا بی حس شد، پزشک متخصص سوزن را در داخل ورید واریسی قرار می دهد. از طریق این سوزن یک کاتتر خیلی باریک در داخل ورید قرار می گیرد. برای هدایت و راهنمایی کاتتر در داخل ورید، از سونوگرافی همزمان استفاده می شود.

بی حسی موضعی

در این مرحله در بافت های اطراف ورید مورد نظر و در تمام طول آن، ماده بی حسی موضعی تزریق می شود. تزریق بی حسی مانع احساس درد در زمان انجام درمان می گردد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از ماده بی حسی، فشرده سازی ورید می باشد.

با فشرده سازی رگ از انتقال گرمای حاصل از امواج رادیو فرکانسی به بافت های اطراف، جلوگیری می شود. اکثر پزشکان از ۵۰ سی سی ماده بی حس کننده به نام لیدوکائین ۱ درصد استفاده می کنند.

با روشن کردن دستگاه RF گرمای تولید شده از امواج، موجب بسته شدن ورید واریسی می شود. ماده بی حسی تزریق شده، مانع از ایجاد احساس درد می گردد. ورید هم با حرکات آهسته کاتتر، درمان می شود. کاتتر تمام طول ورید را طی می کند و از داخل ورید خارج می شود.

در مرحله انتهایی محل ورود سوزن پانسمان شده و با استفاده از باند فشاری و یا جوراب واریس، پا پوشانده می شود. با انجام این روش ها فشار لازم بر روی ورید تحت درمان اعمال می شود.

 

در این مرحله از درمان واریس با رادیو فرکانسی پزشک متخصص با کمک سونوگرافی از بسته شدن کامل ورید مطمئن می شود. ورید مسدود شده به مرور زمان تبدیل به یک بافت اسکار شده و کم کم به وسیله بدن جذب خواهد شد.

تا مدت چند هفته هنگامی که بیمار بر روی ورید واریسی تحت درمان، انگشت خود را فشار دهد، سفتی رگ باقیمانده را حس می کند که به تدریج از بین می رود.

پزشک بعد از انجام درمان واریس با رادیو فرکانسی(RF) ، بیمار را تشویق می کند که بعد از گذشت 30 الی 60 دقیقه پس از درمان، حتما راه برود. راه رفتن به مدت 20 دقیقه، 3 بار در روز برای مدت 1 الی 2 هفته توصیه می شود.

جهت هماهنگی و دریافت نوبت از مطب دکتر طاهریون بهترین متخصص واریس اصفهان ، با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *