مصرف دافلون برای درمان واریس و هموروئید | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی مصرف دافلون برای درمان واریس و هموروئید

قرص دافلون (Daflon) در درمان اختلالات رگ‌های خونی، بواسیر یا هموروئیدهای داخلی و مشکلاتی دیگر بسیار مفید است. همچنین با کاهش سطح پروستاگلاندین، ​​التهاب موجود در بدن را کنترل می‌کند. پزشک با توجه به مشکل سلامتی شما می‌تواند این دارو را نیز به همراه داروهای دیگر تجویز کند. اگرچه، این دارو ممکن است موارد منع مصرفی در رابطه با مشکلات کلیوی و مشکلاتی دیگر مانند سارکوئیدوز داشته باشد. به همین دلیل، همیشه باید این قرص را زیر نظر پزشک مصرف کنید. در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی مصرف دافلون برای درمان واریس و هموروئید میپردازیم.

نحوه مصرف

میزان مصرف این قرص بر اساس شرایط پزشکی، سن و واکنش بیمار به درمان مشخص می گردد. این قرص را می توان با غذا و یا بدون غذا مصرف کرد. این قرص باید به طور کامل بلعیده شود. هرگز آن را نشکنید و یا خرد نکنید. برای افزایش اثر بخشی این دارو باید آن را در زمان مشخصی مصرف کنید

موارد استفاده و مزیت های قرص دافلون

این دارو در درمان بواسیر بسیار مفید است و باعث کاهش التهاب در بدن می‌شود. به این ترتیب، گردش خون بهبود یافته و منجر به بهبود طبیعی زخم‌های داخلی می‌شود.

 • همچنین در صورت وجود واریس می‌تواند تورم را کاهش داده و درد را نیز تسکین بخشد.
 • همچنین در معالجه بیماری ادم لنفی (Lymphedema) که غدد لنفاوی مسدود شده و مایعات در ناحیه آسیب دیده احتباس و انباشته می‌شوند نیز مفید است. این دارو می‌تواند تورم را با از بین بردن انسداد در ناحیه آسیب‌دیده تسکین دهد.

مطلب پیشنهادی : نحوه‌ مصرف و عوارض پماد واریس

عوارض جانبی

این دارو کمی عوارض جانبی دارد و باید هنگام استفاده از آن مراقب باشید. اگر عوارض جانبی بسیار شدید شوند حتماً با پزشک خود در تماس باشید. همیشه قبل از استفاده از چنین قرص‌هایی، از پزشک خود نسخه مناسب برای مصرف آن را دریافت کنید.

این طبیعی است که افراد هنگام استفاده از این دارو از درد ناحیه شکم شکایت می‌کنند. اگرچه این درد دوام نخواهد داشت و بدن شما به اثرات دارو عادت خواهد کرد. به همین صورت، مصرف این دارو نیز می‌تواند در بعضی موارد بر روند هضم تأثیر بگذارد و منجر به اسهال یا علائم تهوع شود.

 • بعضی از افراد ممکن است هنگام استفاده از چنین قرص‌هایی دچار سردرد شوند و این درد معمولاً بعد از چند ساعت فروکش می‌کند.
 • عوارض جانبی ممکن است به صورت یکنواخت ظاهر نشوند و تا حد زیادی به وضعیت سلامتی کلی فرد و حساسیت به چنین داروهایی بستگی دارد.

بررسی عوارض قرص دافلون | درمان واریس اصفهان
موارد احتیاطی

اگر می خواهید از قرص دافلون استفاده کنید، باید موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

 • اگر به بیماریهای کلیوی و کبدی مبتلا هستید و یا از اختلالا خونی رنج می برید، قبل از مصرف این قرص با پزشک مشورت کنید. زیرا ممکن است این قرص حاوی موادی باشد که عملکرد کلیه ها و کبد را تحت تاثیر قرار دهد و این موضوع می تواند مشکلات زیادی را برای سلامتی به وجود بیاورد.
 • هنوز مطالعات دقیق و جامعی در مورد اثرات این قرص بر روی زنان باردار و شیرده صورت نگرفته است؛ به همین دلیل توصیه می شود قبل از مصرف این قرص با پزشک مشورت کنید و تمامی موارد احتیاطی را در نظر بگیرید.
 • در طول دوره درمان با این قرص از الکل استفاده نکنید.
 • این قرص می تواند بر روی هوشیاری افراد اثر بگذارد. به همین دلیل تا زمانی که احساس می کنید نمی توانید به خوبی تمرکز کنید، رانندگی نکنید و یا با ماشین آلات کار نکنید.

تداخل دارویی

تداخل دارویی مسئله بسیار مهمی است که می تواند بر روی عملکرد داروها اثر بگذارد. به همین دلیل در نظر گرفتن این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در نظر گرفته شود. قرص دافلون با داروهای زیر تداخل دارد:

 • آنیسیندیون
 • بورتزومیب
 • کپسیتابین
 • سفتی بوتن
 • سفالکسین
 • سفرادین
 • کلستیرامین
 • کلسلام

واکنش‌های قرص Daflon 500 MG

هر دارویی هنگام مخلوط کردن با سایر داروها مقداری واکنش نشان می‌دهد. در این رابطه، هر گاه بیشتر از یک دارو مصرف می‌کنید تا تمام مشکلات سلامتی خود را درمان کنید باید مراقب باشید. در این شرایط، کار ساده‌ای که می‌توانید انجام دهید این است که پزشک خود را در مورد تمام داروهای که در حال حاضر برای بیماری‌ها و مشکلات دیگر خود مصرف می‌کنید مطلع سازید. پزشک شما با دقت آن‌ها را بررسی کرده و سپس دافلون 500 را در دوز مناسب تجویز می‌کند تا عوارض جانبی زیادی نداشته باشد.

جدا از دارو، حتی غذایی که مصرف می‌کنید نیز نقش مهمی در عملکرد کلی دارو دارد. شما باید با پزشک خود در مورد هرگونه تغییر رژیم غذایی که باید برای معالجه بیماری خود رعایت کنید مشورت کنید و آن‌ها می‌توانند بهترین گزینه‌ها را ارائه دهند که نتایج مؤثری برای مشکل شما خواهند داشت. همچنین باید پزشک خود را در مورد هر مکمل غذایی که به‌طور مرتب مصرف می‌کنید مطلع کنید تا بتواند واکنش‌هایی که ممکن است با این دارو داشته باشد را ارزیابی کند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

همیشه بهتر است در هنگام مصرف دارو از الکل خودداری شود و دافلون 500 نیز از این نظر مستثنا نیست. رعایت نکردن این نکته می‌تواند در آینده منجر به عوارض جانبی شود. علاوه بر این، الکل معمولاً توانایی بدن را در جذب کامل داروها کاهش می‌دهد و منجر به ایجاد سموم در بدن می‌شود. به این ترتیب، ممکن است هنگام استفاده از الکل بهترین نتیجه را از دارو دریافت نکنید.

همین صورت در صورت دچار بودن به مشکلات کلیوی یا کبدی، باید مراقب استفاده از هر نوع دارویی باشید. به یاد داشته باشید که این اندام‌ها هر آنچه را که می‌خورید پردازش می‌کنند و حتی دارو باید توسط این دو عضو به همراه سایر اندام‌های بدن عمل کند. هنگامی که مشکلی در کلیه یا کبد دارید، دارویی که مصرف می‌کنید ممکن است در بعضی موارد مشکل را تشدید کند. این بستگی به ترکیب دارو دارد و پزشک در هنگام تجویز دارو، هشدارهای مرتبط با چنین مشکلاتی را به شما خواهد داد.

همچنین باید در مورد مصرف این دارو در دوران بارداری با پزشک خود مشورت کنید و تا وی وضعیت کلی سلامتی شما را در نظر گرفته و یک دوز مناسب را ارائه دهد. تا اکنون هیچ فعل و انفعالی در مورد این دارو در دوران بارداری و شیردهی مشخص نشده است و می‌توانید پس از دریافت نسخه پزشک خود با اطمینان از آن استفاده کنید. با این حال، بهتر است که از مصرف این دارو برای مدت طولانی پرهیز کنید زیرا این کار می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند و منجر به عوارضی در دوران بارداری شود.


مطالعه بیشتر :

کنترل فشار خون بالا

کمک به درمان واریس با ورزش

درمان مویرگی واریس با لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *