مزایای لیزر EndoVenous Ablation در درمان واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی مزایای لیزر EndoVenous Ablation در درمان واریس

در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی مزایای لیزر EndoVenous Ablation در درمان واریس خواهیم پرداخت.

  • درمان استاندارد طلایی وریدهای واریسی (تأیید NICE) (99%)
  • درمان سوراخ کلید
  • تمام اندازه های ورید واریسی قابل درمان هستند
  • نسبتاً بدون درد با بازگشت به کار در عرض 24 ساعت
  • ژنراتورهای لیزری سفارشی برای وریدها و آناتومی با اندازه های مختلف
  • برای درمان واریس اولیه و ثانویه مفید است

به لطف پیشرفت‌های صورت گرفته در درمان بیماری‌های واریس، ما می‌توانیم تعدادی از درمان‌ها را ارائه دهیم که از تجهیزات پیشرفته خود برای تأثیرگذاری عالی استفاده می‌کنند. با ارائه درمان های مدرن و کم تهاجمی می توانیم کبودی و درد بعد از عمل را کاهش دهیم و اطمینان حاصل کنیم که بیمار به خوبی از او مراقبت و به بهترین شکل ممکن درمان می شود.

انواع فیبر لیزر

ما می‌توانیم با استفاده از سه نوع فیبر لیزر بسته به شرایط، تعدادی لیزر درمانی مختلف ارائه دهیم. فیبر لیزری با نوک لخت مخصوصاً برای مشکلات مکرر ورید مفید است، در حالی که فیبر هرگز لمس نکنید به دلیل ماهیت بسیار نازک آن از طریق یک میکرو کاتتر تزریق می شود. سومین نوع فیبری که ما استفاده می کنیم فیبر شعاعی است که برای وریدهای با قطر بسیار بزرگ و بیماران چاق بسیار موفق است.همانطور که درمان وریدهای واریسی پیشرفت کرده است، علم نیز درگیر آن شده است و اکنون بیماران می توانند لیزر درمانی را انتخاب کنند که از فیبر شعاعی پیچیده تری استفاده می کند که نور لیزر را به صورت قوس در اطراف انتهای فیبر منتشر می کند تا در یک پرتو نازک.

درمان مویرگی واریس با لیزر

شواهد حاکی از آن است که استفاده از این الیاف شعاعی به بهبودی کمک کرده و آن را تسریع می کند – اگرچه هر دو روش به اندازه یکدیگر موفق هستند. فرسایش لیزر درون وریدی فیبر رادیال (EVLA) و انواع استانداردتر غیر رادیال هر دو در درمان وریدهای واریسی بسیار موثر هستند، اگرچه ما متوجه شدیم که بیماران ممکن است احساس کنند که می‌خواهند گزینه فیبر رادیال را برای ذهن بیشتر انتخاب کنند.

سونوگرافی دوبلکس برای هدایت لیزر درمانی استفاده می شود که به دیواره ورید معیوب آسیب می رساند و جریان خون را در آن غیرممکن می کند. این کار برآمدگی را متوقف می‌کند و خون به رگ‌های سالم و فعال پا هدایت می‌شود. در ELVeS™ و EVLT™ درمان‌های ورید واریسی هستند که روش‌های سریع و کم تهاجمی هستند که جایگزین مؤثری برای برداشتن رگ‌ها با جراحی قدیمی هستند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

آنها تحت بی حسی موضعی انجام می شوند و بسیار موثر هستند و بیش از 99٪ از درمان های اولین بار موفقیت آمیز هستند. بی حسی موضعی تجویز می شود و تحت هدایت سونوگرافی، یک پروب فیبر نوری نازک از طریق یک نقطه ورودی کوچک، معمولا نزدیک زانو وارد می شود.

در مراکز درمان ورید واریسی درمان لیزری جدید ELVeS Painless™ برای رگ‌های واریسی هست که در مقایسه با لیزر استاندارد باعث درد و کبودی کمتری می‌شود.  در تمام این درمان‌ها، انرژی لیزر در پالس‌های کوتاه برای مهر و موم کردن ورید معیوب ارسال می‌شود تا خون نتواند از آن عبور کند. پس از درمان، خون در وریدهای معیوب به بسیاری از وریدهای طبیعی پا منحرف می شود. پیاده روی بلافاصله پس از عمل تشویق می شود. فعالیت عادی روزانه را می توان از سر گرفت.


مطالعه بیشتر :

مصرف دافلون برای درمان واریس و هموروئید

تمرینات ورزشی برای درمان واریس پا

فشارخون بالا در خانم‌های باردار