قرص های موثر در درمان واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

آشنایی با قرص های موثر در درمان واریس

هیچ دارویی برای درمان قطعی واریس وجود نداشته و داروهایی که در حال حاضر استفاده میشوند. تنها برخی از علائم این بیماری را تسکین می دهند. ولی مصرف قرص و دارو یکی دیگر از راه هایی است که برای درمان موقت انواع واریس پیشنهاد میشود. گاهی اوقات از ایجاد رگ‌های واریسی با تغییرات طبیعی یا تغذیه‌ای می‌توان از بروز، درمان و نگهداری آن‌ها جلوگیری کرد. برخی از داروها به نوعی مربوط به این بیماری هستند یا در درمان واریس استفاده می‌شوند. در مطلب امروز سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی قرص های موثر در درمان واریس خواهیم پرداخت.

قرص ونوویتال دینه

قرص ونوویتال دینه از عصاره شاه بلوط هندی تولید میشود. کارایی این دارو در افزایش قابلیت ارتجاعی رگ ها است. در ضمن مصرف این دارو در بهبود تورم و التهاب سیاهرگ ها نیز موثر است.

این دارو به صورت پماد نیز قابل خریداری می باشد. پماد ونوویتال از عصاره خشک دانه های شاه بلوط هندی تولید میشود و کاربرد آن تسکین درد، خارش، احساس سنگینی در پاها و عضله ی آن است. دیگر کاربرد این دارو برطرف کردن کبودی ها است.

مطلب پیشنهادی : نکات مهم در مصرف قرص وارفارین

روش مصرف:
  • این دارو را باید 2 بار در روز، یک بار صبح و یک بار عصر همراه با غذا مصرف نمود. اما باید همراه با آن یک لیوان آب بنوشید.
  • مدت زمان مصرف قرص ونوویتال : این پماد را دو بار در روز یک بار صبح و یک بار عصر بر روی موضع واریس مالش دهید.
  • مصرف همزمان قرص و پماد ونوویتال نیز توصیه میشود.
عوارض مصرف:

مصرف این قرص برای واریس اگر مطابق با دستور پزشک واریس باشد. عوارض چندانی را به دنبال نخواهد داشت. اما در مواردی مشاهده شده بیماران پس از مصرف این دارو دچار عوارض گوارشی نظیر اسهال و استفراغ شده اند. برای جلوگیری از این عوارض توصیه میشود، دارو را با معده پر مصرف کنید.

هشدار :

کاربرد و مصرف این دارو برای بیماران کلیوی مزمن و کودکان زیر 12 سال ممنوع است.

قرص فیتوون

مصرف این دارو می تواند علائم نارسایی وریدی را کاهش دهد. همچنین مصرف آن در بهبود علائم این بیماری مثل احساس سنگینی در پاها، گرفتگی عضلات و خارش موثر است. این قرص نیز از عصاره دانه گیاه شاه بلوط هندی تولید شده است. این دارو در درمان التهاب عضلات ناشی از جراحت جراحی یا موارد دیگر نیز کاربرد دارد.

روش مصرف:

این دارو را نیز میتوان 2 بار در روز همراه با غذا مصرف نمود.

عوارض مصرف :

از مصرف این دارو عوارض جانبی خاصی گزارش نشده است.

عوارض، مزایا و مراقبت‌های بعد از درمان واریس پا | دکتر خوب واریس اصفهان

قرص ونوگل، بهترین داروی واریس

ماده اصلی در تشکیل این داروی واریس همان عصاره شاه بلوط هندی است. این عصاره در افزایش استحکام دیواره عروق و نیز جلوگیری از التهاب و تورم آن موثر است. از کاربردهای مصرف این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • درمان واریس سطحی
  • درمان فلبیت
  • کاهش درد و سنگینی پاها
روش مصرف :

این دارو نیز باید 2 بار در روز همراه با غذا ( صبح و عصر ) مصرف شود.

عوارض قرص ونوگل :

عوارض این دارو به ندرت ایجاد می شوند و ممکن است شامل مشکلات گوارشی مثل تهوع و خارش پوست باشد.

هشدار :

مصرف این دارو برای مادران باردار و شیرده، بیماران کلیوی و افراد که از بیماریهای مربوط به انعقاد خون رنج می برند، باید با مجوز پزشک مربوطه باشد.

قرص دافلون

قرص دافلون یکی دیگر از داروهای کاربردی در درمان این بیماری است که به برطرف کردن علائم بیماری و نیز جلوگیری از پیشرفت آن کمک می کند. از این دارو در درمان واریس و نیز دیگر مشکلات وریدی مثل درمان هموروئید استفاده می کنند.

این دارو از طریق انقباض عروق موجب افزایش گردش خون در آنها می گردد.

روش مصرف :

در مورد دستور مصرف این دارو با پزشک مشورت نمایید.

عوارض مصرف:

عوارض این بیماری نادر هستند اما در مواردی ممکن است باعث تهوع، ناراحتی معده، اسهال و استفراغ گردد. البته سردرد و کهیر و مشکل در بلع نیز از سایر عوارض این دارو به شمار می روند.

هشدار :

مصرف این دارو در افرادی مبتلا به بیماری کلیوی مزمن، اسهال، سارکوئیدوز، بالا بودن سطح کلسیم در خون، سنگ کلیه، بیماری آدیسون، مقدار زیاد پتاسیم در خون، بیماری تامسون ممنوع است.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

قرص و پماد واریس کلسیم دوبسیلات

این قرص از طریق افزایش استحکام دیواره مویرگی ها به درمان این بیماری کمک می کند. این دارو را می توانید به شکل پماد یا قرص از داروخانه تهیه نمایید.

یکی از تاثیرات مثبت این دارو کنترل سیستم لنفاوی بدن است به گونه ای که می تواند تورم بافت های بدن را حتی تا 2 ماه بعد از مصرف نیز کنترل نماید. از موارد کاربرد این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • ترومبوفلبیت سطحی (التهاب در سیاهرگ که با لخته شدن خون درون آن ارتباط دارد.)
  • مشکلات وریدی
  • درمان بواسیر
هشدار :

مصرف این دارو ممکن است برای زنان باردار و شیرده عوارضی به همراه داشته باشد.

اسپری واریس

امروزه داروی ضد واریس به وفور در بازار موجود است. اغلب داروهایی که در شبکه های ماهواره ای و تحت عنوان اسپری واریس تبلیغ می شوند، دارای مجوز نیستند. شما تنها زمانی مجاز به مصرف این داروها هستید که پزشک آن را تایید کند.

در غیر این صورت ممکن است عوارض مصرف چنین داروهایی از تاثیرات آنها در درمان واریس بیشتر باشد. امروزه روش های موثر تری از مصرف اسپری وجود دارد که با صرف کمترین هزینه و زمان می توانید به درمان قطعی این بیماری برسید. این روش همان درمان رادیو فرکانسی یا لیزر است.


مطالعه بیشتر :

کاندیدای نامناسب اسکلروتراپی

درمان عوارض نارسایی مزمن وریدی

بررسی عوارض قرص دافلون