رگ‌های نخی و رگ‌های عنکبوتی | بهترین متخصص واریس اصفهان

آشنایی با رگ‌های نخی و رگ‌های عنکبوتی

رگ‌های نخی – که به عنوان رگ‌های عنکبوتی نیز شناخته می‌شوند – رگ‌های ظریفی هستند که از طریق پوست دیده می‌شوند. این سیاهرگ‌ها روی پاها، صورت، گونه‌ها یا بینی ایجاد می‌شوند. کوچکترین آنها به رنگ قرمز و بزرگترها از نظر ظاهری ارغوانی تر هستند. در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان رگ‌های نخی و رگ‌های عنکبوتی را مورد بررسی قرار می دهیم.

این وریدهای کوچک در همه وجود دارند اما به طور معمول تا زمانی که گسترش پیدا نکنند و از طریق پوست خود را نشان دهند قابل مشاهده نیستند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا آنها بیشتر دیده می شوند – یکی از این دلایل ممکن است در طول سال ها آفتاب بیش از حد باشد و دیگری بارداری است.

آنها همچنین ممکن است یک مشکل ارثی باشند که در اواخر زندگی آشکارتر می شوند زیرا پوست نازک تر شده و برخی از لایه های زیر پوست جذب می شوند و سیاهرگ ها آشکارتر در معرض دید قرار می گیرند. افزایش وزن نیز می تواند یکی از عوامل این بیماری باشد. اگرچه ناخوشایند هستند، اساساً بی ضرر هستند و اکثر این رگ ها را می توان با موفقیت درمان کرد و در اینجا در مرکز ورید واریسی ، ما بر روی این شرایط با کمک دستگاه های مادون قرمز که می توانند مناطق مشکل را مشخص کنند، تمرکز می کنیم.

درمان کلاریوین برای رگ های واریسی | بهترین متخصص واریس اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

رگ های نخی ساق پا

در برخی از بیماران رگ های نخ ممکن است مربوط به واریس باشد. قبل از درمان وریدهای نخی، بسیار مهم است که با انجام یک بررسی اولتراسوند، هر علت زمینه‌ای را حذف کنید. درمان رگ های نخی بدون اسکن اولتراسوند توصیه نمی شود زیرا نتایج ممکن است رضایت بخش نباشد. عدم انجام این آزمایش ممکن است منجر به عود سریع در صورت وجود رگ های واریسی زمینه ای شود. درمان ممکن است با میکرواسکلروتراپی (درمان تزریقی) یا Veinwave باشد.

رگ های نخ صورت

Veinwave برای درمان رگ‌های نخی روی صورت و سایر نواحی حساس‌تر بدن در دسترس است. آزمایش اولتراسوند مورد نیاز نیست اگرچه درمان فقط پس از مشاوره صورت با متخصص انجام می شود.


مطالعه بیشتر 

تشخیص علائم گرفتگی رگ گردن

درمان بزرگی رگهای دست و بازو و پا

درمان آنوریسم آئورت به روش اندوواسکولار MFM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *