درمان واریس به روش برش و بستن

در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان قصد داریم شما را با درمان واریس به روش برش و بستن و نحوه انجام آن آشنا کنیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

روش بسته شدن برای درمان واریس

مزایای روش بستن

  • رویه همان روز
  • حداقل جای زخم یا بدون جای زخم
  • بهبودی سریع – از سرگیری فعالیت های عادی در عرض 1-2 روز
  • با استفاده از آخرین فن آوری، روش بستن سریع VNUS یک جایگزین مدرن برای روش سنتی جراحی برداشتن رگ است.

یک درمان سرپایی (جراحی روزانه)، روش بسته شدن تضمین می کند که بیشتر بیماران می توانند فعالیت های عادی خود را تنها پس از 1-2 روز از سر بگیرند.

در این روش یک کاتتر نازک از طریق یک سوراخ کوچک و تنها با استفاده از یک سوزن تکی وارد ورید می شود. سپس کاتتر انرژی فرکانس رادیویی را به دیواره ورید می رساند و باعث گرم شدن، فروپاشی و سپس بسته شدن آن می شود.

پس از بسته شدن ورید بیمار، سایر وریدهای سالم غلبه کرده و خون را از پاهای بیمار تخلیه می کنند. بیماران پس از برقراری مجدد جریان بازگشت طبیعی، علائم بهبود قابل توجهی را تجربه خواهند کرد.

پس از پایان عمل و برداشتن کاتتر، بانداژ زده می شود و ممکن است برای یک روز دیگر پا بسته شود تا به بهبودی کمک کند. متخصصان بسیار آموزش دیده ممکن است از بیماران بخواهند راه بروند و جوراب های فشاری را به دنبال این روش بپوشند تا به بهبودی بیشتر کمک کنند.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان

نحوه درمان واریس به روش برش و بستن

عمل برش و بستن رگ‌ها (لیگاسیون و استریپینگ)، تهاجمی‌ترین روش درمانی برای رفع واریس است. برای انجام این عمل جراحی، معمولاً بیماران باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند و جراحی بین 60 تا 90 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد. این روش شامل برداشتن و از بین بردن رگ آسیب دیده به یکباره، کشیدن ورید از بالای پا از طریق ایجاد یک برش در زانو یا مچ پا است. آمبولیتوری فلبکتومی یک روش مشابه است اما فقط به بی‌حسی موضعی احتیاج دارد و رگ را در بخش‌های کوچک‌تری برداشته و خارج می‌کند.

اقدامات مراقبتی قبل و بعد از از اسکلروتراپی | بهترین متخصص واریس اصفهان

هنگامی که بیمار تحت بیهوشی عمومی، بی‌هوش شود، دو برش ایجاد می‌شود:

برش اول در نزدیکی کشاله‌ی ران و برش دیگر نزدیک زانو یا مچ پا ایجاد می‌شوند. محل برش، با توجه به نیازهای فردی بیمار متفاوت خواهد بود. در برشی که در نزدیکی کشاله‌ی ران ایجاد می‌شود، رگ واریسی در بالا قرار گرفته، برش داده شده و دوخته می‌شود. سپس یک سیم در طول کل رگ حرکت داده می‌شود و از محلی که برش دوم ایجاد شده است، از بدن خارج می‌شود. با کشیدن این سیم، رگ از بدن جدا می‌شود. برش‌ها با بخیه‌ها بسته می‌شوند.

در حین این عمل جراحی معمولاً رگ‌های واریسی کوچک‌تر نیز برداشته می‌شوند. برای این کار، برش‌هایی در نزدیکی ورید ایجاد شده، رگ بسته‌شده و بدون نیاز به سیم به روش جراحی از بدن جدا و خارج می‌شود. برای بستن این برش‌ها معمولاً فقط به نوار چسب‌هایی احتیاج است. سپس پاها باندپیچی می‌شود و ممکن است نیاز باشد که بیمار جوراب‌های طبی مخصوص واریس بپوشد. بهبودی کامل می‌تواند تا 4 هفته طول بکشد.

 


مطالعه بیشتر 

مزایای درمان ورید واریسی با چسب

علل تشکیل لخته ی خون در مغز

موارد استفاده استنت قلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *