افراد درخطر ابتلا به واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

بررسی افراد درخطر ابتلا به واریس

وریدهای واریسی وریدهای بزرگ و منحرف شده در پاها هستند که از طریق پوست قابل مشاهده هستند. در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان به بررسی افراد درخطر ابتلا به واریس می پردازیم. نقش سیاهرگ ها این است که خون را از پا به قلب برگردانند. برخی درست در زیر پوست (وریدهای سطحی) و برخی در عمق پا در زیر عضلات (وریدهای عمیق) قرار دارند. رگ های واریسی از رگ های سطحی به وجود می آیند.

وریدهای عمقی هنگام راه رفتن خون را از پا به بیرون پمپاژ می کنند و حاوی دریچه های یک طرفه هستند که جریان خون به سمت قلب را تضمین می کند. اما ضعف در دیواره دریچه می تواند به دریچه های موجود در وریدهای سطحی اجازه کشش را بدهد تا به درستی بسته نشوند. سپس خون در امتداد این وریدها به داخل پا جریان می یابد. این باعث می شود رگ ها و شاخه ها بزرگ شوند و به صورت رگ های واریسی روی سطح قابل مشاهده می شوند.

متأسفانه دریچه های آسیب دیده قابل تعمیر نیستند و بهترین راه برای کاهش این مشکل، برداشتن وریدهای آسیب دیده است. در درمانی که ما ارائه می دهیم، رگ های واریسی برداشته می شوند و تنها رگ های طبیعی و فعال باقی می مانند. پس از اتمام درمان، خون دیگر نمی تواند به روش اشتباه جریان یابد. همچنین هیچ مشکلی برای از بین بردن وریدهای واریسی وجود ندارد زیرا وریدهای دیگر – به ویژه رگهای عمیق تر – وظیفه اطمینان از جهت صحیح جریان خون را بر عهده می گیرند.

درمان نارسایی مزمن وریدی چیست؟ | بهترین متخصص واریس اصفهان

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص واریس اصفهان

علائم و نشانه های واریس

معمولاً رگهای واریسی به دلیل قابل رویت بودن آشکار هستند. آنها در زیر پوست بزرگ و برآمده به نظر می رسند. علائم اولیه این بیماری شامل ناراحتی، درد، سنگینی، خستگی، سوزش، ضربان و گرفتگی عضلات است.

افراد مستعد ابتلا به واریس

این بیماری شایع می تواند در خانواده ها دیده شود و 60 درصد از جمعیت بزرگسال را تحت تاثیر قرار دهد. هم مردان و هم زنان به یک اندازه به واریس مبتلا می شوند، اما این زنان هستند که بیشتر به دنبال درمان هستند. این مشکل می تواند در هر زمانی از زندگی ظاهر شود، اما با افزایش سن بیشتر شایع می شود. ایستادن طولانی مدت، اضافه وزن، داروهای هورمونی و بارداری می تواند این بیماری را تشدید کند.


مطالعه بیشتر 

عوامل ایجاد بیماری در رباط گرد

تشخیص و درمان سندرم کلیپل-ترنای

معاینه ورید واریسی (غربالگری)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *