نمتخصص قلب اصفهان حوه آماده شدن جهت انجام نوار قلب

انجام نوار قلب: نوار قلب به عنوان اقدامی پرکاربرد و اولیه در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی ارزش خاصی دارد که برای تمام کسانی که مشکوک به آنژین صدری و سکته قلبی و مشکلات حاد قلبی باشند توصیه و انجام میشود. 

 نوار قلب

نوار قلب (ECG) کشیده شدن نموداری پتانسیل های تولید شده توسط قلب و در واقع نوار فعالیت الکتریکی قلب را الکتروکاردیوگرام یا نوار قلب میگویند.

امواج الکتریکی قلب توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف بر روی کاغذ شطرنجی مخصوصی که از تعدادی مربع ریز و درشت تشکیل شده است ترسیم می‌شوند.

سیگنالها بواسطه الکترودهای فلزی که به کمک پرستار یا تکنسین به اندامها و قفسه سینه متصل می‌شوند که یکی از بی‌خطرترین و ساده‌ ترین اقدامات است، اطلاعاتی ارزشمند در مورد قلب به متخصص قلب و عروق و فشار خون می‌دهد، که بواسطه دستگاه نوار قلب دریافت و ثبت میگردد.

بعد از انجام تست نوار قلب، پرستار یا تکنسین الکترود‌ها را از بدن بیمار جدا می‌کند که ممکن است بعد از جدا کردن الکترود‌ها، پوست در محل آن، کمی ‌حساس و قرمز شود که اغلب این موضوع مهمی ‌نیست و نیازی به درمان ندارد. بیمار پس از انجام تست نوار قلب میتواند براحتی به فعالیت‌های روزمره خود بازگردد.

نوار قلب به عنوان اقدامی روتین و اولیه  در بررسی دردهای قلب و سکته‌های قلبی ارزش خاصی دارد که برای تمام کسانی که مشکوک  به آنژین صدری و سکته قلبی و مشکلات حاد قلبی باشند توصیه و انجام میشود .

نحوه آماده شدن جهت انجام نوار قلب:

-حتما قبل از انجام تست نوارقلب ، فعالیت فیزیکی شدید نداشته باشید.

-استرس را از خود دور کنید.

-قبل از مراجعه به مطب یا مراکز درمانی وعده غذایی سنگین میل ننمایید.

-بهتر است آقایان قبل از انجام تست ،موهای سینه خود را شیو نمایند.

-حرکت کردن ، صحبت کردن ، تکان خوردن ممکن است بر روی نتایج تست نوار قلب تاثیر بگذارد پس در طول انجام آن که فقط چند دقیقه طول می کشد باید رعایت کنیم.


دکتر مهرداد طاهریون

متخصص قلب و عروق

دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب و عروق و فلوشیپ آنژیوپلاستی و اینترو نشن

والولوپلاستی و پریفرال اینترونشن

 

برای آشنایی بیشتر و اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب دکتر به بخش تماس با ما  سایت مراجعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات برای آقای دکتر مهرداد طاهریون ارسال نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *