مزایای درمان ورید واریسی با چسب | متخصص قلب اصفهان

بررسی مزایای درمان ورید واریسی با چسب

در این مطلب از سایت دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان مزایای درمان ورید واریسی با چسب را مورد بررسی قرار می دهیم. مزایای درمان با چسب:

  • قابل انجام در محیط مطب/سرپایی
  • نسبتاً بدون درد است
  • کبودی پا بسیار کم
  • حداقل بی حسی موضعی مورد نیاز است
  • بازگشت به محل کار در عرض 24 ساعت

ما دائماً در حال بررسی راه‌های جدید و بهتر برای درمان بیماران خود هستیم و یکی از روش‌هایی که در چند سال اخیر رایج شده است، استفاده از درمان با چسب است که به نام آکروسیانات نیز شناخته می‌شود.

در این روش از چسب پزشکی برای درمان موثر و ایمن واریس استفاده می شود. فقط یک بی حس کننده موضعی مورد نیاز است (به طوری که نیاز به تزریق بیشتر کاهش یابد) و همچنین این روش نیاز به گرم کردن ناحیه آسیب دیده را از بین می برد تا احتمال آسیب پوستی یا عصبی را به شدت کاهش دهد. “چسب” طبی در عرض چند دقیقه چسبانده می شود، بنابراین دیواره رگ ها بلافاصله به هم متصل می شوند و سپس با استفاده از سونوگرافی بررسی می شود. بر خلاف روش های دیگر، نیازی به بانداژ یا فشرده سازی نیست.

افراد درخطر ابتلا به واریس | بهترین متخصص واریس اصفهان

چسب وریدی وناسیل

وناسیل از آخرین دستاوردهای پزشکی، برای درمان واریس برای کمک به بستن شریان های آسیب دیده در بدن می باشد. چسب واریس وناسیل، که قبلاً با نام چسب سافئون شناخته می شد، برای بستن رگ سافنوس ران، استفاده می شده است. بعد از اینکه رگ، با چسب بسته شد، این رگ، ابتدا کمی سفت شده و سپس توسط بدن جذب می شود. این عمل با کمترین جراحی صورت می گیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر مهرداد طاهریون متخصص قلب اصفهان

وناسیل، گزینه ای برای درمان واریس

رگ های واریسی، درهم پیچیده و برآمده ای هستند، که در پی آسیب دیدگی دریچه های رگ و تجمع خون، به وجود می آیند. این امر باعث کشیدگی و گشاد شدن رگ ها، و در نهایت موجب ایجاد ناراحتی در بیمار می شود. این مشکل، معمولاً در اثر یک بیماری به نام نارسایی وریدی مزمن اتفاق می افتد. در گذشته درمان این رگ ها، صرفاً در جهت زیبایی ظاهری انجام می شد. اما امروزه دلایل دیگری مثل جلوگیری از خونریزی داخلی، ناراحتی و لخته شدن خون، برای این عمل وجود دارد. در حال حاضر، درمان های متفاوتی برای واریس وجود دارند، که بیشتر آنها بسیار کم خطر، با جراحی خفیف و بهبودی آسان، می باشند. برای انتخاب نوع درمان با پزشک خود مشورت کنید.

نکته: EVLA روش جدیدی برای درمان رگ های واریسی با لیزر و بدون جراحی است. به جای خارج کردن رگ های واریسی، به آن ها حرارت داده می شود و این حرارت، دیواره ها و بدنه رگ را از بین می برد.


مطالعه بیشتر 

مقایسه نارسایی شریانی و وریدی

مزیت های روش اولتراسوند – اسکلروتراپی با فوم هدایت شده

کاربردهای آنژیوپلاستی عروق کاروتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *